banner851

banner955

KATIRCIOĞLU’NDAN TMO’YA CEVAP!

İyi Parti İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu, TMO’nun yaptığı fındık satışı açıklamasına cevap verdi. TMO’nun kimin safında olduğunu soran Katırcıoğlu, yabancı menşeli firmaların depolarının boşaldığı bir zamanda TMO’nun fındık satışına başlamasını “manidar” olarak değerlendirdi.

Gündem 09.03.2018, 16:53 09.03.2018, 19:17
2497
banner1032

İyi Parti İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu’ndan TMO’nun fındık satışına ilişkin yaptığı açıklamaya ilişkin yazılı bir basın açıklaması yaptı. Geçtiğimiz günlerde TMO’nun fındık satışından vazgeçmesi talebinde bulunan Katırcıoğlu, TMO’nun vazgeçmemesini gözlemlediklerinin belirterek yaptığı açıklama ile de üreticiyi kaderine terk ettiğini söyledi.

“Zamanlaması manidar”
Fındık alımı yapan yabancı firmaların depolarının boşaldığı bir zamanda TMO’nun fındığı satışa çıkarmasına ‘manidar’ gözüyle bakan Katırcıoğlu şu ifadelerde bulundu:

“TMO deposunda ki fındığı satmamalı ve talep ortamının artmasını sağlayarak fiyatların yükselmesini sağlamalıdır. TMO’nun görevi üretici lehine hareket etmektir. TMO’nun birkaç ay direnç göstermesi durumunda fındık fiyatları uçacaktır. Tekel firmanın fındık ihtiyacını karşılayacak başka bir ülke veya kurum yoktur. TMO depolarında şuan yeşil altın bulunmaktadır. TMO ise bu altını bakır fiyatına satışa çıkaracaktır.”

“TMO kimin safındadır?”
“Fındık konusunda TMO’nun görevi arz fazlası fındığı almak ve rekabet ortamını oluşturmak değil midir?” diye soran Katırcıoğlu açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“ TMO’nun alım yaptığı fiyatı hiçe sayan ve üreticiyi sömüren tekel yapılaşma için değişen hiçbir şey yoktur. Üreticiden alamadığı fındığı TMO’dan alacaktır. TMO’da bulunan fındığı talep zaten tekel yapıya hizmet eden sanayiciler ve tüccarlardır. Ayrıca TMO’nun müdahale alımı hiçbir işe yaramamıştır çünkü TMO’nun alım fiyatı taban fiyat olarak belirlenmemiş ve Tarım Bakanlığınca tekel firmaya bu yönde yaptırım uygulatılmamıştır. TMO bu satış kararı ile kimin safında yer almaktadır?”

Düzce’nin 3 milletvekili bu sorunu Külliye’ye taşıdı mı?”
AK Partili Vekillere yüklenen Katırcıoğlu şu ifadelerde bulundu:

“AKP tarafından ‘milletin evi’’ olduğunu iddia edilen Cumhurbaşkanlığı Külliyesine hangi fındık üreticisi gidebilmiş ve fındık sektöründe ki kaos ortamını, sömürü düzenini anlatabilmiştir? Oysaki rekolteye itiraz eden, şerh düşen ve Tarım Bakanlığının açıkladığı rekolteye itiraz eden sanayici ve tüccarlar sık sık Cumhurbaşkanlığı Külliyesine gidebilmekte ve toplu fotoğraf çektirmektedir. Düzce’nin 3 milletvekili bu sorunu Külliye’ye taşımışlar mıdır? Taşımamışlarsa neyi beklemektedirler?”

“Fındık, yerli mi değildir yoksa milli mi değildir?”
AK Parti’nın “Kaos mu, istikrar mı?” diyerek 1 Kasım seçimlerini kazandığını ifade eden Katırcıoğlu on olarak şunları kaydetti:
“Şimdi ise ‘yerli ve milli’ söylemi ile hareket etmektedir. İyi Parti olarak üreticilere sesleniyoruz fındıkta ki istikrarsızlık ve vurdumduymazlık karşısında AKP neden susmaktadır, fındık sektöründeki olumsuzluklar için neden yargı harekete geçmemektedir, TMO neden üreticinin arkasında durmamaktadır? Şimdi dillerine pelesenk olan ‘yerli ve milli’’ söylemleri karşısında, fındık, yerli mi değildir yoksa milli mi değildir?”

Haber: Ö. YILMAZ

banner844
Yorumlar (21)
Randımansız Randıman 5 yıl önce
Sorular burda buyursun ilgilileri Cevap versin.Bu arada Akp bu saatten sonra benden zor oy alır, oylar İYİ Partiye Meral ablamıza
Ahmet Şimşir 5 yıl önce
Tmo fındığı satmasın. Hiçbir zaman satmasın. Zaten satsa satsa tekele satacak. O halde çürütsün. O zaman fiyatlar tavan yapar.
Zeki 5 yıl önce
Birincisi bizim 3 vekile bu konuyu külliyeye taşımak ağır gelir en az 10 vekil olması gerek ikincisi fındık üreticisi 300 bin civarı oy potansiyeli olan pasif bir kesim
Kutluhan 5 yıl önce
Devlet kuruluşları özel swrmsyeyi güçlendirmek için veya oba güç vermek için kullanılanaz çok haklısınız Ercan Bey saolun.
T. 5 yıl önce
Fındığı bitirdiler, sırada şeker var. Başka da bir şey kalmadı. Tarım ülkesiyiz, tahıllar, etler ithal. Saman bile ithal. Sırp eti yedirt, içeride helal kesim akımı yapmaya çalış. Uyanın artık uyanın! Yazdıklarımın eksiği var, fazlası yok. Sn. Katırcıoğlu ya da başkası.. Yanlış mı yazmış, çıkıp delikanlı gibi doğruya doğru diyemiyorlar!
''Manidar' 5 yıl önce
Bu 'zamanlaması manidar'' söz de:ÇOK MANİDAR:))
ülkücü 5 yıl önce
ercan başkan senin bu dediğin konuları mhp niye konuşmuyor hiç.
m 5 yıl önce
nasıl olsa konuşmak bedava, yalan söyleyene de ceza yok. konuşun bakalım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
açık