banner851

banner614

“KAYIT DIŞI ÇALIŞMAYA GÖZ AÇTIRMAYIN”

banner619

Düzce SGK İl Müdürü Necmi Köroğlu, muhtarlarla bir araya geldiği bilgilendirme toplantısında, kayıt dışı çalışmaların önüne geçilmesi için muhtarlardan destek istedi.

banner846
Gündem 25.10.2019, 09:20 25.10.2019, 17:40
652
banner844

Düzce Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Necmi Köroğlu, Muhtarlar Derneği’nde sosyal güvenlik ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Muhtarlara yönelik bilgilendirmede, sosyal güvenlik ile ilgili merak edilen konular hakkında detaylı açıklamalar yapan İl Müdürü Necmi Köroğlu, kayıt dışı istihdamın önüne geçilmesi için destek istedi.Düzce SGK İl Müdürü Necmi Köroğlu, konuşmasında, kayıt dışı istihdamın çalışanlar ve kamu yönetimi üzerindeki etkilerinden bahsetti. Sigortalı olmanın anayasal bir hak olduğunu, muhtarlara sorumlu olduğu bölgelerde vatandaşlara Sosyal Güvenlik konusunda uyarılarda bulunarak kayıt dışı çalışmaların önüne geçilmesini isteyen Köroğlu, sosyal güvenlik ile ilgili hak ve yükümlülükleri konusunda bilgi almaları için Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ne ve merkez müdürlüklerine yönlendirilmesi hususunda uyarılarda bulundu.
Daha sonra İl Müdürü Necmi Köroğlu muhtarlardan gelen soruları cevaplandırdı ve toplantı sonunda muhtarlık bürolarına asılmak üzere kayıt dışı çalışmama konusunda hazırlanan afiş ve broşürler dağıtıldı.

Yorumlar (6)
Adore81 2 yıl önce
Sayın müdür bey,siz önce bi jurum müfettişkerinizi adam gibi çaşıltırın .cebellexi görmrzliğiniengelleyinde muhtar muhtarlığını bilsin oy aldığı muhiti ispiyon edecek yürekli muhtar ayda yaşıyodur saçmalamışsın müdür.
çalışan 2 yıl önce
bukadarmı muhtar memlekette gelmeyenlerin maaşını kesin
Muhtar Ne Alaka 2 yıl önce
Muhtarlar fabrika kurdu da haberimiz mi yok! Ya da yanlarına memur alma yetkileri oldu da sigortasız mı çalıştırdılar? Artistik hareketler bunlar efendim bi geçiniz. Sigorta prim oranını düşürsün devlet. Saçmalasın muhtarmış...
Merkez Kırkbir Kırkbeş 2 yıl önce
Bizim bi rahmetli Selami Abi vardı. Dört dönem muhtarlık yaptı ama hiç bir faaliyetini tutanaksız bırakmadı. Derdi ki; yazılmış şey yapılmış şeydir, yazalım o halde... Yaz bunu editör kardeşim kalemine sağlık, başarılar dilerim. İyi ki varsın. Değerli meslektaşım. Neyse gideyim ben yazılacak şeyler var.
Mert 2 yıl önce
Aylık bağlanma oranını düşürdünüz.. Primi dolup yaşı bekleyen işçi sigortalı çalışmaya devam ettikçe ilerde alacağı emekli maaşı düşecek.. Siz önce kurduğunuz bu tuzağı kaldırın..!
tatar 2 yıl önce
iş insanlarını muhtarlara emanet edin, lavanta koklarsınız.