banner851

banner955

KAYNAŞLI’YA “LOJİSTİK OSB” KURMA SÖZÜ

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri yaklaşırken, servisçiler, nakliyeciler ve yolcu taşımacılarının oluşturduğu 11. Meslek Grubu’nun Meclis Üyesi Adayı olan Ahmet Dertli ve Komite Başkan Adayı Bülent Eroğlu düzenledikleri kahvaltılı basın toplantısında komite ve meclis üyesi adaylarını tanıttı. Dertli ve Eroğlu, Düzce’yi ve TSO’yu daha ileriye taşımak için var güçleriyle çalışacaklarını belirtirken, göreve seçilmeleri halinde Kaynaşlı’yı lojistiğin merkezi haline getirecek, OSB projesini hayata geçireceklerinin sözünü verdi.

Gündem 13.09.2022, 11:50 13.09.2022, 14:38
3826
banner1032

Düzce’nin başarılı iş insanlarından Ahmet Dertli’nin meclis üyesi adaylığını üstlendiği TSO 11’inci Meslek Grubu, komite adayları ve söz konusu komitenin alanlarında isim yapmış meclis üyesi adayları düzenlenen kahvaltı organizasyonuyla tanıtıldı. Aynı zamanda mevcut TSO yönetiminde Meclis Başkanlığı görevini yürüten Dertli ile birlikte Mavi Martı Lojistik şirketi sahibi Uğur Çapar ve İsam Turizm Petrol Şirketi sahibi İsa Üçüncüoğlu’nun meclis üyesi adayları olduğu komitenin başkan adaylığını Bülent Eroğlu üstlenirken, diğer adaylar ise Mustafa Gündoğdu, Ömer Çengel ve Ümit Çetin olarak tanıtıldı.

“Düzce’ye en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyoruz”

Servisçiler, nakliyeciler ve yolcu taşımacılarının oluşturduğu 11. Meslek Grubu’nun Bülent Eroğlu öncülüğündeki aday komiteyi temsilen yeniden meclise talip olan Ahmet Dertli, yaptığı açıklamada,  Düzce’yi daha da ileriye taşımak için çalışacaklarını söyledi. Programda adaylıklarını açıklayan Dertli, şöyle konuştu:  

“Servis araçları sorununu çözeceğiz”

“Düzce TSO olarak ben aynı zamanda 4 yıldır meclis başkanıyım. Güzel şeyler yapmaya çalıştık… İlimizde problem olan “S” plaka servis araçları için bazı şeyler yapmaya çalıştık ama bazı konular ilimizin dışında KGM belgelendirme sistemiyle alakalı, bazı konular belediyeyle alakalı sürekli görüşerek ortak çözümle bulmaya çalıştık. Sorunların bir kısmını hallettik, inşallah önümüzdeki dönemde seçilirsek onları da çözeceğiz.”

PANDEMİ, LOJİSTİĞİN ÖNEMİNİ BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ

Lojistiğin çok önemli bir sektör olduğunun altını çizen Dertli, “Özellikle koronavirüs salgınından sonra çok ciddi bir iş artışı oldu. Kur farklarından dolayı ülkemizde ihracat patlamaları oldu ve şu anda lojistik firmaları araç yetiştirmekte güçlük çekiyor. Onun için daha ileriye atak yapabilmek için firmalarımızı desteklemek adına elimizden gelen her türlü beceriyi sergileyeceğiz. Ondan dolayı da sektörünün lideri olan Uğur Beyle çalışmanın bize güç vereceğini düşünüyorum. Çünkü uluslararası lojistik ülkemize önemli ölçüde döviz kazandırıyor.” dedi.

“SEÇİLİRKSEK KAYNAŞLI’YA LOJİSTİK ORGANİZE SANAYİ KURACAĞIZ”

Üyelerin takdiriyle göreve gelmeleri halinde Düzce’nin en önemli lojistik üslerinden olan Kaynaşlı’da Lojistik Organize Sanayi Bölgesi kurmayı hedeflediklerini de açıklayan Meclis Üyesi Adayı Ahmet Dertli, “Hali hazırda belirli bir noktaya erişmiş, Türkiye’nin en genç filosuna sahip Kaynaşlı’da, seçildiğimiz takdirde bir lojistik üssü kurmayı hatta Lojistik Organize Sanayi Bölgesi kurmayı hedefliyoruz ve inşallah da yapacağız.” şeklinde konuştu.

“ADAYLIĞIMIZIN DÜZCE TSO’YA BİR KALİTE KAZANDIRACAK”

Son olarak “Adaylığımızın Düzce TSO’ya bir kalite kazandıracağını düşünüyorum.” diyen Dertli bu konuda bütün üyelerden destek beklediğini sözlerine ekledi.

Yorumlar (5)
CABBAREE 3 hafta önce
ÖNCEKİ DÖNEMDE MECLİS BAŞKANLIĞI YAPMIŞ BİRİSİNİN ÇIKIPTA GEÇEN DÖNEM YAPAMADIK AMA SEÇİLİRSEK YAPICAZ DEMESİ HAKİKATEN ÇOK KOMİK.AHMET DERTLİ İÇİN BAŞARILI İŞ İNSANI DEMİŞSİN SÖYLEYİN NE BAŞARISI VAR.YAZIK.İNŞALLAH SEÇİLEMEZ
Kaynasli81 3 hafta önce
Her seçimde aynı vaadler aynı sözler.. bunca zaman yapamadıklarınızı şimdi mi yapacaksınız...
Düzceli. 3 hafta önce
Ömer ÇENGEL ve diğer adaylara başarılar dileriz
Servisci 3 hafta önce
Dört yılda s plakayı çözemediniz seçilirseniz mi çözeceksiniz zaten seçmiştik
servisçi 3 hafta önce
bunlar denenmiş. bence bunlara ilgi göstermeyin.
12
parçalı bulutlu