banner851

banner614

KAZAK YAZAR, DÜZCE'DE

banner619

"Mırzaşöl'ün Eşsiz Kültür Merkezi" adlı ikiz kitabın Kazak'lı yazarı Biyojayeva Düzce'de . Türkiye'yi ve Düzce'yi değerlendiren Kazak'lı Tarihçi-Yazar, Düzce'nin doğa güzelliğine hayran kaldığını söyledi.

banner846
Gündem 04.08.2015, 17:43
1396
KAZAK YAZAR, DÜZCE'DE
banner844

"Mırzaşöl'ün Eşsiz Kültür Merkezi" adlı ikiz kitabın Kazakistan'lı yazarı Tarihçi Jamila Biyojayeva, Düzceli Yazar Metin Aydemir'le birlikte Televizyonumuuz ziyaret ederek kitap, ilimiz  ve ülkemiz Türkiye'yle ilgili görüş ve düşüncelerini paylaştı.

Kazakistan'lı Kazak Yazar  Biyojayeva, Türkiye'ye ilk ayak bastığında yaşadığı duyguları da paylarak "Türk Bayrakları beni çok duygulandırdı" diyerek başladığı konuşmasına Türkiye'nin milli bir dayanışma içinde olduğunu gördüğünü söyledi. İkiz kitabın ortaya çıkmasında ve yazılmasında Türk Tarihçi - Yazar Metin Aydemir'le ortak hareket etmenin büyük yararını gördüğünü kaydeden Kazaklı Tarihçi Yazar Biyojayeva,  kitaba ortak bir eser  baktıklarını bunun devamının da geleceğini kaydetti.

            DÜZCE'NİN KOLONYASI VE DOĞASI...

Düzce'nin Kolonyasına ve Doğa Harikası güzelliğine hayran olduğunu kaydeden Kazaklı Tarihçi Yazar Biyojayeva, ikiz kitapla başladıkları çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

Haber:E.TAYHAN

Yorumlar (0)
18°
açık