banner851

banner614

KAZI ÇALIŞMALARI HAFTA SONU DA DEVAM ETTİ

banner619

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, Konuralp antik kentte devam eden kazı çalışmalarına katıldı. Belediye Başkanı Faruk Özlü’de kazı çalışmasında bulunan personelle bir araya gelerek kazıya verdikleri destekten ötürü teşekkür etti.

banner846
Gündem 22.08.2020, 19:30
1862
KAZI ÇALIŞMALARI HAFTA SONU DA DEVAM ETTİ
banner844

Milattan önce 3. yüzyıla kadar uzanan Düzce Konuralp Prusias ad Hypium Antik Kenti'nde kazı çalışmaları devam ediyor. Düzce Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Düzce Müze Müdürlüğü, Düzce Üniversitesi ve Düzce Belediyesi işbirliği ile sürdürülen kazı çalışmalarına her hafta sonu Düzce Belediyesi’nde bulunan birim müdürlükleri de gönüllü destek veriyor.

Bu hafta sonu ise Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı personeller bölgede kazı çalışmasına destek verdi.

Kazı çalışmalarına destek veren İtfaiye Personeline ise Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’de destek vererek kazıda yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Başkan Özlü daha sonra arkeologlardan kazı hakkında bilgiler aldı.

(İHA)

Yorumlar (3)
Atıf 12 ay önce
Oldu olcak Büyük cami önünden Amele alın onlar kazsın.bu işin ehli olması gerekmiyormu arkadaş
MIGHTY 12 ay önce
Arkeolojik kazıya itfaiyeciye yaptırmak sadece Düzce’de olur.Üniversitelerin Arkeoloji bölümleri kapatılsın,itfaiyeciler yapsın bu işi.
hamza 12 ay önce
Bu kazilari gonullu arkeolog ogrenciler yapabilir sanki boyle onune gelen yapamaz gibime geliyor yoksa isimiz is sanirim reklam amacli bir haber