banner851

banner955

KENT GENELİNDE KAR ETKİLİ OLUYOR

Düzce'de akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, gece saatlerinde etkisini artırdı. Kentin yüksek kesimlerinde 10 santimetreyi buldu. Öte yandan Meteoroloji’den alınan bilgilere göre kar yağışının bugün ve cuma günü yoğun şekilde devam etmesi bekleniyor.

Gündem 25.03.2021, 09:38 25.03.2021, 14:32
611
banner1032

Düzce’de beklenen kar yağışı etkili oldu. Dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı gece yarısından sonra etkisini arttırdı. Kar yağışıyla beraber Düzce beyaza büründü. Hava sıcaklıklarını mevsim normallerinin altına düşmesiyle de soğuk havalar iyice kendisini hissettirdi.

Kent merkezinde kar kalınlığı yer yer 5 santimetreye ulaştı. Bahçeşehir, Konuralp, Beyköy gibi kentin yüksek kesimlerinde ise 5 ile 10 santim arasında beyaz örtü oluştu.

Kaynaşlı ve Yığılca’ya kar kalınlığı yer yer 20 santimetreyi geçerken il genelinde pek çok köye yoların karla kaplanması sonucu ulaşım sağlanamıyor.

HAVA DURUMU NASIL SEYREDECEK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, Düzce’de kar yağışı gün içinde devam edecek. Gece saatlerinde etkisini artırmasın ardından cuma günü ise kent genelinde yoğun kar yağışının etkili olması bekleniyor.

Perşembe ve Cuma günü hava sıcaklıkları en yüksek 4 en düşük -1 olması beklenirken cumartesi gününden itibaren kar yağışının yerini yağmura bırakması ve hava sıcaklığının artması öngörülüyor.

Yorumlar (0)
29
açık