banner851

banner614

Kentsel Dönüşüm Projesi unutuldu.

Düzce Belediyesinin en önemli projeleri arasında sayılan Camikebir Mahallesi alanında projelendirilen “Kentsel Dönüşüm Projesi” 2007 yılında onaylandı ama hala bir gelişme yaşanmadı.

banner619
Gündem 03.05.2009, 13:09
200
Kentsel Dönüşüm Projesi unutuldu.

Düzce Belediye Meclisi'nin 2007 yılı Temmuz ayı 1. birleşiminin gündem maddelerinden biri Düzce Belediyesi'nin uzun zamandan beri üzerinde çalıştığı Kentsel dönüşüm projesi olmuştu. O dönem ki Belediye Meclisi tarafından da onaylanan proje için sadece karar çıktı. Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında bir çalışma yapılmazken yerel seçimlerin ardından Belediye Başkanı İsmail Bayram ve Belediye Meclisi'nin bu konuda nasıl bir çalışma yapacağı merak ediliyor.

Camikebir Mahallesi'nde 70 bin metrekare alanı kapsayan Kentsel Dönüşüm Projesi o zaman mecliste görüşülerek bu alanın proje alanı olması kabul edilmişti. Bu konuda bu zamana kadar değişik söylentiler ortaya çıkarken yerel seçimler öncesinde Belediye Başkanı Mehmet Keleş, proje kapsamında hazırlanan maketi de göstermiş ve çalışmaların kısa süre içerisinde başlatılacağını ifade etmişti. Projenin hayata geçip geçmeyeceği ise yeni meclisin alacağı kararlarla birlikte belli olacak.

banner844
Yorumlar (0)