banner851

banner955

KESİM ALANLARINDA YOĞUN TEDBİRLER ALINDI…

Kurban Bayramı nedeniyle, Düzce Valiliğinin belirlediği kurban kesim alanlarına Düzceli vatandaşlar akın etti. Düzce Belediyesi’nin kontrolündeki mezbahanede de büyük yoğunluk yaşandı.

Gündem 20.07.2021, 13:30 20.07.2021, 16:53
781

Düzce’de Kurban Bayramı heyecanı yaşanıyor. Bayram namazının kılınması ile birlikte, vatandaşlar Düzce Valiliği tarafından belirlenen Kurban Kesim Alanları ve özel besihanelere akın etti. Salgın nedeniyle kurban kesim alanları, salgın önlemleriyle hazırlandı.

Kesim alanları, Düzce Belediyesi tarafından dezenfekte edilirken, Düzce Belediyesi kontrolündeki mezbahanede kurban kesimi için randevu sistemi uygulandı.

Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri ve Zabıta ekipleri, Düzce’de belirlenen kurban kesim alanlarında,  toplum sağlığını ilgilendiren tedbirlerin uygulanıp uygulanmadığını, sık sık gerçekleştirilen denetimlerle kontrol etti.

Pandemi süreci ve denetimler sayesinde kurban bayramlarında alışıla gelmiş cadde, sokak ya da bahçe gibi açık alanlarda kurban kesiminin çok fazla olmadığı görüldü. Vatandaşların birçoğunun yapılan uyarıları dikkate alması da, bu görüntülerin azalmasında etkili oldu.

Haber: Savaş ARI

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız