banner851

banner955

“KESİME ASLA MÜSAADE EDİLMEYECEK”

Düzce Valisi Cevdet Atay, Akçakoca Devlet Hastanesi bahçesine yapılması planlanan sağlık ocağı inşaatı için bahçede bulunan ağaçları kesilmesi kararına ‘dur’ dedi. Valilikten yapılan açıklamada olay ve sorumlulularıyla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtilerek “Herhangi bir kesim işlemine kesinlikle müsaade edilmeyecektir” denildi.

Gündem 06.03.2021, 14:40 06.03.2021, 14:59
4681
“KESİME ASLA MÜSAADE EDİLMEYECEK”

Akçakoca Devlet Hastanesi bahçesindeki yeni sağlık yaşam merkezi inşaatının yapım ihalesini alan firmanın ağaç kesimine başlanması tepkilere neden oldu.

Düzce Valisi Cevdet Atay olayı haber alır almaz konuya el atarak yapılan çalışmayı durdurdu. Ağaçların kesilmesi olayı ve sorumlularla ilgili de inceleme başlatıldı. Valilikten yapılan açıklamada bölgede bulunan ağaçların taşınacağı ve herhangi bir kesim işlemine asla müsaade edilmeyeceği vurgulandı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlimiz basın kuruluşlarında 6 Mart 2021 tarihinde yer alan, Akçakoca Devlet Hastanesi bahçesindeki Aile Sağlık Merkezi inşaat alanında ki ağaçların ihaleyi alan firma yetkililerince kesildiği haberi üzerine, Valiliğimiz tarafından inceleme başlatılmış olup; yapılan çalışma durdurulmuştur. Alanda ki ağaçlardan taşınabilmesi mümkün olanlar uygun bir yer bulunarak dikimi sağlanacak olup, herhangi bir kesim işlemine kesinlikle müsaade edilmeyecektir.” denildi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (4)
Asabi 2 yıl önce
Sayin vali bey 3-5 hızlı yetişen ağacı koruduğu gibi, bir zamanlar "yeşil" olarak bilinen şehrimizin ormanlarında devlet eli ile yapılan milyonlarca metreküplük orman emvali üretimine de müdahale etsin lütfen.
YAVUZ0881 2 yıl önce
Ben bilmez miyim ağaçları katlettikten sonra timsah giz yaşları vah be bizde yedik elhamdülillah
kızıl 2 yıl önce
tamam eyvAllah durdurun ama az da kurumlara gidin de bi bakın ne halde bakımsızlıktan perişan azda bunlarla ilgilenin düzce üniversitesi diye anlattığınız hasta odaları kapıları duvarları ameliyethane nası bakın
ahali 2 yıl önce
şıralıktan başlayıp kirazlı köyünü geçen ve daha da ileri giden alandakileri ağaçları keserlerken neredeydiniz?