banner851

banner955

KEŞİR: İFTİRADIR, BÜHTANDIR, AYRIMCILIKTIR!

İmam Hatip liselilere yönelik sarf ettiği sözlerinden dolayı “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan hakkında resen soruşturma başlatılan şarkıcı Gülşen’e tepkiler çığ gibi büyüyor. Düzce’de de eleştiri yağmuruna tutulan Gülşen’in nefret suçu işlediğini belirten AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, kendisinin de mensubu olduğu camiaya iftira atılmasını kınadı. İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er de yaptığı açıklamada, "Bir düşmediniz şu milletin yakasından…” ifadesiyle Gülşen'i ve benzer zihniyettekileri hedef aldı.

Gündem 25.08.2022, 13:09 25.08.2022, 16:54
3308

Şarkıcı Gülşen’in konseri sırasında İmam Hatip mezunu bir kişi için kullandığı "İmam Hatipte okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor." ifadesi Türkiye gündemine oturdu. İmam Hatipli olsun olmasın yurt genelinde milyonlar Gülşen’i şiddetle kınadı.

Artan tepkiler çığ gibi büyürken, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından şarkıcı Gülşen'in sahnede İmam Hatip liselilere yönelik sarf ettiği sözlerinden dolayı TCK 216. Madde kapsamında resen soruşturma başlatıldı. Savcılıkça yapılan açıklamada, Gülşen'in kolluk görevlilerince mevcutlu olarak hazır edilmesi talimatı verildiği belirtildi.

Şarkıcı Gülşen’in, İmam Hatipliler’i hedef alan konuşmasına, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir de tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yapan Keşir, “Şarkıcı Gülşen'in İmam Hatipliler için söylediği ifadeler, mezunu ve mensubu olduğum tüm camiaya, öğrencilerine ve mezunlarına yönelik ifadesi iftiradır, bühtandır, apaçık ayrımcılık ve nefret suçudur.” ifadelerini kullandı.

Er: Kıt akıllılar bir bitmediniz

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er de yaptığı açıklamada Gülşen’in şu sözlerle eleştirdi: “Şarkıcı Gülşen ve Gülşen gibiler….

Özgürlüğü sadece kendi özgürlüğünden ibaret sanıp kendi gibi düşünmeyen veya yaşamayan herkesi küçümseyen, onlara hakaret etmeyi marifet sayan zavallılar

Espri yapmak ile zevzeklik yapmayı bir türlü ayırt edemeyen kıt akıllılar

Bir bitmediniz… Ben bıktım, şu necip millet bıktı sizden de siz kendinizden ve insanlara saygısızlık etmekten bir bıkmadınız. Bir düşmediniz şu milletin yakasından…”

banner844
Yorumlar (7)
Sayın baskan 1 ay önce
Belediye başkanımız sakjn jilet şarkıcı getirmeyin
Hale bak 1 ay önce
Güzelim memleket ne hale geldi ya.. a’dan z’ye sanatçısından siyasetçisine rezillik ve hızurlu bir gün yok.. ekonomiyi düzeltmeye kafa yorun kardeşim yeter be.
Vatandas 1 ay önce
Oncelikle sunu soylemek isterim bu ulkede ozgurluk adalet yok
Nefret dili sizin. 1 ay önce
Bu nefreti ayrımcılığı sizlerden öğrendi keşir
vatandaş 1 ay önce
Türkiye ne çekerse uç kesimde siyaset yapanlardan çekiyor solcusu sağcısı bu ülkenin en büyük sıkıntısı..
halk 1 ay önce
imam Hatipli olduğun içindir o.
08YAVUZ81 1 ay önce
Dönemin aile bakanı birbkereden bir şey olmaz derken bir şey olmuyorda gülşen gibi ülkeye mal olmuş bir star için nedir bu yapilan önce bir dönüp aynaya bakin utanın be
22
açık