banner851

banner614

KEŞİR VE ÇAKIR’DAN BİLDİRİYE ÇOK SERT TEPKİ

banner619

Son dönemde gündem de olan Montrö Boğazlar Sözleşmesi’yle 103 emekli amiralden dikkat çeken bir bildiri geldi. Montrö Boğazlar Sözleşmesi’nin Türkiye’nin bekasında önemli bir yeri olduğu vurgulanarak “Montrö Sözleşmesinin tartışma konusu yapılmasına, masaya gelmesine neden olabilecek her türlü söylem ve eylemden kaçınılması gerektiği kanaatindeyiz" ifadelerini kullandı. Bu bildiri sonrasında emekli amirallere siyasilerden büyük tepkiler geldi.

banner846
Gündem 04.04.2021, 11:41 05.04.2021, 17:42
1599
banner844

103 emekli amiralin bu bildiriyi yayımlamasının ardından siyasiler  bildiriye hız kesmeden tepki gösterdi ve bildiri yayımlayan emekli amiralleri kınadı. Bildiriye tepkiler sosyal paylaşım siteleri üzerinden de çığ gibi büyürken, Düzceli Milletvekilleri de bildiriyi sert sözlerle kınadılar.    

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, sosyal medya hesabı üzerinden bu bildiriyi yapanları kınadı. 15 Temmuz’u hatırlatan Başkan Keşir’in paylaşımı şu şekilde:

“Emekli amiraller bildiri mi yayınlamış?

#15Temmuz’u onlar unutmuş olabilir ama biz unutmadık.

Tanka, bombaya kafa tutan, direnen bir millete bildiri yayınlamak kimin haddine?”

Düzce Milletvekili Fahri Çakır sosyal medya hesabı üzerinden 15 Temmuz’u hatırlatarak “Milletimizle birlikte demokrasi düşmanlarına gerekli cevabı 15 Temmuz’da verdik gerekirse yine veririz.” ifadelerine yer verdi. Milletvekili Çakır’ın paylaşımı şu şekilde:

“Aklı eski Türkiye’de kalmış bir kaç emekli amiral unutmamalıdır ki o günler eskide kaldı. Aziz Milletimizle birlikte demokrasi düşmanlarına gerekli cevabı 15 Temmuz’da verdik gerekirse yine veririz. #hodrimeydan”

Haber: M.KİLELİ

Yorumlar (5)
Düzceli.. 4 ay önce
Emekli amiraller, yani siviller.. İyi bildikleri, yıllarca içinde bulundukları denizcilik sonrası TC için montrö sözleşmesinin değişmesi, gündeme getirilmesi yanlış demişler ki, anayasal hakları.. Ne bu celal, mağdur edebiyatı.
nsm 4 ay önce
o akliniz, ayasofya imaminin laikligi kaldiralim dediginde nerdeydi?
siz her halti karistoracaksiniz, baskalari gikini cikaramayacak, öyle mi?
Düzceli.. 4 ay önce
Emekli generaller, sivil vatandaş olarak, Montrö nün gündeme getirilmesine,tepki koymuşlar, ülke yararına olmayacağı görüşünü bildirmişler.. Ne var bunda.. Israrla mağduru oynamayın..
Hadlerini bilsinler. 4 ay önce
Darbeci artıklarına, kriptolara, fetöcü hainlere karşı herzaman devletimizin milletimizin yanındayız. Yüreği yeten gelsinde görelim...
ozcan alkaya 4 ay önce
amiral batti skinti yok ama ck ayp bnlarin yaptigi