banner851

banner955

KEŞİR VE KESKİN İNCELEMELERDE BULUNDU

Pilot uygulamasına 2010 yılında başlanan ve 2012 yılından itibaren tüm Türkiye'de kurulması planlanan Çocuk İzlem Merkezi Düzce'de hizmet vermeye başlıyor. Düzce Üniversitesi Hastanesi'nde kurulum çalışmaları tamamlanan merkezi bugün AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ile AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin sağlık yöneticileri ile birlikte ziyaret etti.

Gündem 28.05.2020, 19:02 28.05.2020, 19:13
1458
KEŞİR VE KESKİN İNCELEMELERDE BULUNDU

Cinsel istismara uğrama şüphesi altındaki mağdur çocukların ifade alma, adli muayene ve diğer her türlü işlemlerinin tek merkezden yürütülmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastaneler bünyesinde 81 ilde kurulmasına karar verilen Çocuk İzlem Merkezi (ÇİM) artık Düzce'de de hizmet verecek. AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ve Ak Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ile birlikte Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'ne bağlı olarak hizmet verecek şekilde kurulum çalışmaları tamamlanan Çocuk İzlem Merkezi'ni ziyaret etti.

Ziyarette AK Parti heyetine Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Bora Büken ve Başhekim Prof.Dr.Öner Abidin Balbay da eşlik etti. 

Psikolojik destek veriliyor

Öte yandan Çocuk İzlem Merkezi'nde, ifadesi alınan, sağlık ve psikolojik destek verilen mağdur çocuklara hayata daha iyi hazırlanabilme imkanı sunuluyor. 

Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile Adli Tıp Kurumu ve Diyanet İşleri Başkanlığı arasında 2012 yılında yapılan protokol gereği hayata geçirilen "Çocuk İzlem Merkezi"nde cumhuriyet savcısı, sosyal çalışmacı, aile görüşmecisi, adli görüşmeci, çocuk psikoloğu, çocuk psikiyatristi ve ihtiyaca göre çocuk cerrahisi dallarında uzmanlığı olan kişiler görev yapıyor.

banner844
Yorumlar (4)
Tuhaf 2 yıl önce
Varlığı gizlenmesi gereken yeri resmen reklam etmişler.Reklam yapılacak çapta bir iş de değil.Siyaset buralara kadar mı düştü .Yazık Pek Yazık.
Vatandaş 2 yıl önce
Cocukları bu kadar çok düşünenler niye sanayi çarşısına uğramıyor, ne maske var, nede sosyal mesafe, çocuklar böyle sorumsuz insanlar yüzünden evde hapis kaldı, böyle giderse daha çok evde kalırlar
bulent 2 yıl önce
18 uas alti yasak devam ediyo kresler aciliyo neyin kafadi bu valla ben anlamadm anlayan varsa anlatsin kronik hastalar ne olcak niye aciklanmadi
samed 2 yıl önce
Cumhurbaskani bakanlik acikladi kisitlamalarin cogu bitti normale donduk hayirli oksun ama k.konutlarda polisler geziyor sirenle normal zamanda yokken bu ne simdi isine baksin herkes cumhurbaskani acikladi bitti is
26
açık