banner851

banner614

KESKİN'DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

banner619

AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, son dönemde gündemde geniş yer tutan Düzce'nin sağlıktaki ihtiyaçlarına yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne ikinci anjiyo cihazının kesin olarak kazandırılacağını açıklayan ve bunun için somut adımların atıldığını söyleyen Keskin, ayrıca Sağlık Bakanlığı ile istişare halinde olduklarını belirterek, birçok branşta uzman doktor sayısını arttırma mücadelesi verdiklerini vurguladı.

banner846
Gündem 25.09.2019, 13:15 26.09.2019, 14:07
1639
banner844
Düzce'nin sağlıkta doktor ve teçhizat sıkıntısı yaşadığına dair şikayetler Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na kadar taşınırken, gözler durum değerlendirmesi için AK Partili siyasilere çevrildi.AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, Öncü Haber mikrofonuna bu konuda özel açıklamalarda bulundu.
"Eksik olan branşlar var"
AK Parti hükümeti olarak Düzce'de sağlıkta büyük yatırımlar yaptıklarını belirten Keskin, uzman doktor sayısını arttırmak için mücadele verdiklerini söyledi.Keskin şöyle konuştu: "Tabii son günlerde gündem olan bir konu da kardiyoloji bölümündeki sıkıntılar ve bu sıkıntıların dile getiriş biçimleri. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi ve Düzce Üniversitesi Hastanesi, aşağı yukarı 850-900 yatak ile Düzce ve çevresine hizmet vermeye çalışılıyor. AK Parti olarak Düzce Devlet Hastanesi'ne 300 yataklı hastane kazandırdık. Mucurlu'daki 110 yataklı hastaneyi de fizik tedavi rehabilitasyon merkezi olarak robotik cihazlarla beraber merkez haline getirmek istiyoruz. Diğer taraftan üniversite hastanemize çok büyük yatırımlar var. Tabii eksik olan branşlar var. Burada Sağlık Bakanlığı ile ben ve milletvekillerimiz istişare halindeyiz. Son dönemde 62 kadro olarak açıkladığımız doktor atamalarında Düzce ile eş değer illerden daha fazla doktor aldık. Hamdolsun bunun da devamı gelecek. Türkiye genelinde bazı branşlarda doktor sıkıntısı var. Özellikle hematoloji, psikiyatri, kadın doğum gibi... Buralarda da sayımızı arttırmak istiyoruz ve mücadelemizi veriyoruz."
Üniversite hastanesine ikinci anjiyo cihazı kazandırılacak
Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne önemli bir ihtiyaç olan 2. anjiyo cihazının kazandırılacağının müjdesinin veren Keskin, konuşmasını şöyle sürdürdü:"Düzce’de 6 aydan beri benim bizzat uğraştığım anjiyo cihazıyla ilgili somut bir gelişme oldu ve üniversitemize 2. anjiyo cihazını alıyoruz. Orada kalp damar cerrahisiyle, kalp damar merkezi adıyla bölümler de var. Branşlara göre her servisini yoğun bakım ünitesi bulunuyor. Oradaki acil durumda yoğun bakımdaki doluluk oranına göre günde 3 kez anjiyo yapılıyor. Makine geldikten sonra daha da artacak."
"Acile başvuran hastaları çoğu muayane için geliyor"
Düzce'de kalp krizi geçiren vatandaşların başka illere sevk edildiği yönündeki eleştirilere de yanıt veren Keskin, şunları kaydetti:"Burada müdahaleler yapılıyor tabii ki sevkler oluyor hem Düzce’den diğer illere hem de bizim kendi ilimize sevkler oluyor. Türkiye’nin her tarafında aynı İstanbul’da da kalp krizi geçirip bir hastaneye gitseniz oradan başka bir yere sevk edilmeniz gayet normal. Düzce’de bu işte uğraşan ve gönül veren arkadaşlara teşekkür ediyoruz, destek veriyoruz. Biz bu konuda tüm siyasi partilerden ve sivil toplum örgütlerinden destek istiyoruz. Çünkü biz bu insanların kalbini kırarsak moraller bozuluyor. 15 Eylül akşamını incelersek Düzce Devlet Hastanesi'nde gece saat 23:00 ile 01:00 arasında hastaneye gelen hasta sayısı 806 civarında. Bunun 141'i pansuman ve buna benzer şeyler. 4'ü kırmızı hat dediğimiz acil hastalar bunların 3'ü sevk edilmek zorunda kalmış. Geri kalan 600 küsür hasta ise muayene için gelenler. Biz saat 23:00 ile 01:00 arasında Düzce Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne gittiğimiz zaman bir yoğunluk ile karşılaşıyoruz. Bu hastaların çoğu muayene olmak isteyenler insanlar."
HABER:C.ÜSTÜNER

 
Yorumlar (23)
düzceli 2 yıl önce
sağlıktan sorumlu düzce bakanımı arkadaş
HAZIMSIZLAR 2 yıl önce
İL BAŞKANINA MUHALİFLER EVET GÜZEL ELEŞTİRİLER YAPILIYOR FAKAT ŞU ZORLANANLAR BİRAZ YAVAŞ YOKSA HASTA OLACAKSINIZ SİZİ GİDİ KLAVYE ÇAKALLARI BULDUNUZMU NAHINADA MIHINADA ÖYLEMİ ÇAKALLAR
tıp fak 2 yıl önce
Pati il başkanına bakar mısın?Bu açıklamayı yapabilecek görev tanımı nedir?İl başkanı böyle bir açıklama yapabilir mi :)
suriyeli dr.lar acilde ar 2 yıl önce
Sınavsız aldığınız dr.lar artık acilde çalışmaya başlamışlar.Türk çocuklarının emeğine yazık.Suriyeli ne anlayacak benim lisanımı.gitsin ülkesine orda faydalı olsun
Düzceli 2 yıl önce
Ak Parti İl Başkanı sevk olması normal diyor. Ama biz Düzce'ye doktor ve gerekli teçhizatı getireceğiz diyemiyor. Her şey elinizde. İktidar elinizde. Düzce'ye doktor ve teçhizat getirmek çok mu zor. Neden beceremiyorsunuz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
suriyeli drlar başladı 2 yıl önce
suriyeli dr başladı acilde.sınavsız gir dr ol birde düzceye atan.birde villa vereydiniz.akp benim için bitti....
DEPREM ÖNCESİ SAĞLIK NERD 2 yıl önce
DÜZCELİ HALK BÖYLE AGACIM AGACIM TAVIRLARINI BIRAKACAK.aCİLLİK OLMAYAN ACİLE GELİP GİDER YAPMAYACAK.eĞİTİME ÖNEM VERİLECEK.O ZAMAN DR.KALIR.YOKSA ÇEVRE İLLERE...
başkan 2 yıl önce
elinize iyi bir not verilmiş..senin hangi idareciye görev verdin bilgin var..haberin bile yok..seni kimse tınlamıyor hiç bir etkin yetkin yok..memursen e sor o yetkili atama görev vs de.
Halk 2 yıl önce
sen kimsinde bu açıklamayı yapıyorsun bu hastanenin müdürü başhekimi yokmu açıklama yapacak sana sıra ne zaman geldi
EX 2 yıl önce
KENDİSİ SAĞ.MÜD.HERALDE.HASTANEDE AKPDEKİ ÖZGÜRÜN KARDEŞİ NERDE.DURMUŞ ARSLANN GELİNİ HANGİ BİRİMDE.ONLARI AÇIKLAYIN.SAĞ.MÜD.NEDEN BUNLARA GÖZ YUMUYOR.
Adnan 2 yıl önce
Düzce’deki Atatürk devlet hastanesini ne yapacaksınız. Neden doktor yok. Neden kimse ilgilenmiyor. Sen başkansan Allah için kaç defa kimlerle görüşme yaptın. Sonuç aynı neden çözüme ulaşamıyoruz.
R metek 2 yıl önce
Şuan kasaba hastanesinden yazıyorum yuh diyorum doktor yok teş his koyacak ukala herifler bi gece dolaşın hastaneleri siyasiler ahkam kesmek kolay
yuh 2 yıl önce
geldi ya.suriyeli düzce tıpdan yeni dr.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın