banner614

KESKİN NEŞTERİ VURDU

banner619

AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, ilçede yaşayan binlerce vatandaşa iş kapısı olacak Çilimli OSB'deki kamulaştırma çalışmalarına ivme kazandıracak bir girişimde bulundu. Kredi faizlerinde yaşanan düşüşle birlikte soluğu Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan'ın yanında alan İl Başkanı Keskin, sanayi alanındaki istimlak ve altyapı çalışmaları için kullanılacak 30 Milyon TL’lik krediyi onaylattı. Keskin bu önemli gelişmeyi ve daha bir çok konuyu Öncü Haber Merkezi'ne özel değerlendirdi.

banner846
Gündem 21.09.2019, 17:23 23.09.2019, 16:33
5127
banner844
Çilimli Organize Sanayi Bölgesi'ndeki yüksek faiz oranlarına takılan kamulaştırma işlemlerini hızlandıracak kredi hamlesi AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin'den geldi.İlçede önemli bir istihdam sağlayacak olan Çilimli OSB'nin 1. etabı için 570 dönüm arazi kamulaştırılırken, geriye 250 dönümlük alan kalmıştı.
Çilimli’de 3 bin kişiye iş kapısı olacak sanayi bölgesinde istimlak çalışmalarının tamamlanması ve altyapının hazır hale gelmesi için faiz oranlarının düşmesi ile birlikte harekete geçen AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, yaptığı girişimleri Öncü Haber'e anlattı.

"Halk Bankası Müdürü krediyi onayladı"
Düzce’de kurulan 5 organize sanayi bölgesinden birinin Çilimli olduğuna işaret eden Keskin, konuşmasına şöyle devam etti:"Çilimli’de yaklaşık bir yıldan beri kredi faizlerin düşmesini bekliyorduk. Hem kalan istimlaklar açısından hem de altyapıda kullanmak üzere sayın valimiz başta olmak üzere Çilimli Organize Sanayi Bölgesi yöneticileriyle ve Çilimli Belediye başkanlığının da takip ettiği bir 30 Milyon TL’lik bir kredi vardı. Geçtiğimiz Pazartesi günü saat 11:00’da Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan ile bir görüşme yaptım. Burada bu konu gündeme geldi. Durumu aktardığımız Halk Bankası Müdürü krediyi onayladı. Önümüzdeki günlerde de imzalar atılıp en kısa zamanda Çilimli’de tamamlayarak yatırımcıların gelmesi için altyapı çalışmalarının bitmesini bekleyeceğiz."
"15 bin istihdam hedefi koyduk"
Düzce'deki tüm organize sanayi bölgelerinde iş gücünü arttırmayı hedeflediklerini aktaran Keskin, şunları kaydetti:"15 bin istihdam dediğimiz, hedef koyduğumuz bu sanayilerin doldurması için bu girişim, önemli bir adımdı. Kredi onaylandığında Çilimli’de hızlı bir şekilde OSB çalışmaları tamamlanacak ve yatırımcılar gelmeye başlayacak. Bu konu önemliydi biliyorsunuz kredi faizleri düştü biz de onaylattık."
"Hangi belediye olursa olsun Ankara’da tüm gücümüzü kullanıyoruz"
17-18 Temmuz tarihlerinde Akçakoca ve Cumayeri'ni vuran sel afetinin ardından devlet tarafından yapılan yardımlar ve Ankara nezdinde yürüttükleri çalışmalar hakkında da bilgiler veren Keskin, şu ifadeleri kullandı:"Planlamaları yapıldı, biliyorsunuz. Devletin tüm bakanları, bakan yardımcıları burada ziyaretlerde bulundu. Tespitleri başta valiliğimiz olmak üzere kurum müdürlerimiz Ankara’ya gönderdi. Dolayısıyla Düzce Belediyesi'ne, özel idareye yardımlar ve bunun yanı sıra çeşitli projeler kapsamında, hem teçhizat anlamında hem de krediler anlamında hibeler geldi. Biz bunları yakından takip ediyoruz. Düzce’de hangi belediye olursa olsun Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda ve diğer ilgili bakanlıklarda tüm gücümüzü kullanıyoruz. Önümüzdeki hafta Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'nün çalışması var. Devlet su işlerinin öncelikleriyle yatırıma alacağı ve bitireceği işlerle ilgili görüşmemiz olacak. Buradaki tüm çalışmalar milletvekillerimiz ve bizler tarafından takip ediliyor."


 
Yorumlar (12)
duzceli 2 yıl önce
Allah aşkına sayın keskin organize sanayi kuruyoz diye hangi insan seviniyor duzcede duzcede 1 organizede 2 organızede boş fabrıka dolu oraları doldurun bence duzceye ihanettir yapmayın karpuz tarlalarını mısır tarlalarını yapmayın gunahtır geleceğini karartmayın çilimlinin
H 2 yıl önce
Hic gerek yok sanayi bölgesine olanların kalitesini arttırın ..bu verimli topraklarda tarım yapılır ...göc istemiyoruz artık
amele 2 yıl önce
Onuda belediyeye verisin belediye bakanina. Borc odesin alir elinden para zaten dedi dersin belediye kasasi bos
8161 2 yıl önce
Biraz sağlik için hastaneler için çabalayin
Mert 2 yıl önce
He he. İş bitirici keskin... Kuzular meeee...
sanayici 2 yıl önce
Mustafa bey hanki parayla bu isi yapmayı dusünuyorsunuz milletin yerlerini bedavaya alıp sonrada k... yaptıgi gibi parayla satarsınız sizin verdiginiz sözler düzce icin şimdiyi kadar gelir getirecek ne yaptınız davetletden ve dügünlerden f
alı kemal 2 yıl önce
hepsı palavra yıllardır aynı muhabbet 3000 kısıye ıs 5000 kısıye ıs ortada hıc bı sey yok bırakın ınsanları kandırmayı acık fabrıkalar kapanmasın sız ona dua edın
vatandaş 2 yıl önce
kredi çekmiyecektiniz noldu sanırım biryere kadar duraklatabildiniz kendinizi il teşkilatının faturaları nasıl ödenir yoksa değil mi??
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17°
kapalı