banner851

banner614

KESKİN’DEN “KAÇAK ÇIKMA” KONUSUNDA NET SÖZLER

banner619

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, Düzce’deki çok sayıda kafe ve restaurant işletmecisinin geçmiş dönemlerde Düzce Belediyesi’ne ‘bağış’ adı altında ödeme yaparak mekanlarını sundurmayla genişlettiği ve haksız işgalde bulundukları iddiaları hakkında sert konuştu. “Böyle bir şey varsa babamın oğlu olsa acımam, ilk önce savcılığa gider ben veririm” diyen Keskin, Düzce Belediyesi’nin kaçak çıkma ile ilgili yeni bir düzenleme hazırlığında olduğunu söyledi. Keskin, “Belediye varsa yer işgalleri bunu kayıt altına almak için tüm esnaflara tebligat gönderdi. Bağış yaptıkları kayıt altındaysa makbuzu vardır zaten.” dedi.

banner846
Gündem 28.12.2019, 15:12 29.12.2019, 20:45
3263
KESKİN’DEN “KAÇAK ÇIKMA” KONUSUNDA NET SÖZLER
banner844

Öncü TV’nin ilgiyle takip edilen Kitabın Ortasından programında çok tartışma konusu olan kafe ve restaurant işletmecilerinin sundurmayla alanı dışına çıkması ve bazı sitelerde otopark alanını dahi işgal etmesi konusu masaya yatırıldı. Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın sorularını yanıtlayan AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, özellikle geçmiş belediye yönetimlerinin ‘bağış’ adı altında sundurmaya ve kaçak çıkmaya göz yumduğu iddialarına ateş püskürdü. Keskin, hak sahipleri ile işletmecileri sık sık karşı karşıya getiren bu önemli sorun hakkında şunları kaydetti:
“Şöyle bir şey var; ‘ona para verdim’, ‘buna para verdim, bağış yaptım’ gibi böyle bir şey varsa ben bunun bütün gereğini yaparım. Babamın oğlu olsa acımam. Ben neysem Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü de aynı görüştedir. Gereği neyse yaparız. Kimse hak etmediği şekilde bu belediyeyi töhmet altında bırakarak, AK Parti’yi töhmet altında bırakarak “Şu kadar para ver, ben seni idare edeyim” gibi şeyler söz konusu dahi olamaz. Böyle bir şey varsa da ilk önce savcılığa gider ben veririm. Burada bizim hiçbir şekilde affımız olmaz, bunun bilinmesi lazım.”  
Sundurmalarla alakalı belediyenin bir çalışması olduğunu açıklayan İl Başkanı Keskin, şöyle devam etti:
“İnsanlar gerçekten ekonomik olarak zor günler geçiriyor. Ben de bir esnafım. Böyle bir şeyi duydukları anda yine mi bize ceza yazacaklar falan böyle bir şey yok. Şuanda yapılan iş yarın bir gün şikâyet esnasında esnafa ceza gelmesin diye yapılıyor. Ruhsat alanlar, müracaat edenler bunların kayıtları olanların hiçbir sıkıntısı yok zaten. Şuanda belediyede kafeteryası olan, dükkânı olan, marketi olan bunların sundurmalarıyla alakalı çok büyük bir eksiklik var. Neyin ne kadar nerede olduğu belli değil. 150 metrekare dükkân kiralıyorsunuz, sundurma ile 500 metrekare yer işgal ediyorsunuz. Bunun bilgisi belediyede yok. Belediye olan-olmayan, alan-almayan herkese tebligat gönderiyor; “böyle bir çalışmalarınızı getirin. Yapabildiğinizi getirin eksik olanları biz de bilelim yarın bir gün bulunduğunuz yerde herhangi bir şikayet olursa bu konu belediyeye gelecek” diye. Belediye mahkemeye verebilir veya farklı bir işlem yapılabilir. Siz “aldım” diyorsunuz belediye de “Evrakları getirin bakalım, kayıt altına alalım, kimse mağdur olmasın” diye uğraşıyor.”
 “Belediye durup dururken esnafın ekmek teknesine ceza yazalım diye uğraşmıyor.” diyen Keskin, şunları kaydetti: “O işletmelere ceza geldiğinde “yandım” diyecekler. Bunu belediye kayıt altına alsın, her şey resmi olsun. Burası yol geçen hanı değil. Özellikle bu işletmeler belgelerini tamamlayıp belediyeye gelsin bizde kayıt altına alalım. Bağış yaptıkları kayıt altındaysa makbuzu vardır zaten. Bizim buradaki çalışmamız esnafımız ilerleyen zamanda sıkıntıya girmesin diye uğraşıyoruz.”

Yorumlar (31)
düzce den 1 yıl önce
Koçyazındaki Konya lı etli ekmek Uğur ustanın otopark alanına sundurma ve açık kapalı, bahçe yaptığını bunu yapmak için ne kadar para bağış yaptığını herhalde sağır sultan bile duymuştur..sizde parti yemeklerini orada yemeye devam edin.....
sanayici 1 yıl önce
bırakın bu yalanları sen o koltuha oturalı kaç ay oldu Allah aşkına düzce ye gelir gitirecek neler yaptın acıkla bakalım senin devrinde kaç tane büyük iş yeri kapandı kaç hane iş siz kaldı
levent 1 yıl önce
işin içinde para olmayan ne var ki
koçyazı 1 yıl önce
Belediyenin kayırmacılığı koçyazı baglantı yolu üzerinde alenen ortada.Birçok dükkan önüne çıkma yapamazken bir dükkan izinsiz dükkan önüne 4 m beton atarak çıkma yapıyor önüne de dükkan tabelası koyuyor Düzce Belediyesi estetik kurulu bu durumu estetik bularak izin veriyor. Şimdi gelde İl başkanına inan!!!
Yazıcı 1 yıl önce
Sayın Başkanım bu konuşmalarınızı saklıyorum. umarım bu konuda bizi sevindirirsiniz
bağlantı yolu 1 yıl önce
tabi o kesin siz ilk önce bağlantı yolundaki case cake kafetarya varya ona bi bakın hiç hak hukuk yemezsiniz zaten gelen müşteri arabalarını nereye park yapıyor bi bakın bide sahibi kim ona bakın normal vatandaşın olsa hemen zabıta gelir yan yola park mı yapılır aaa yanlış hemen işlem dime müşteri resmen ana yolu adamlar kendilerine park yapmış..
Hüsnü 1 yıl önce
Tabi ya inandık bizde
Serdar 1 yıl önce
Düzceye çok zaman önce il başkanı olman gerekiyordu seni biz biliyoruz şimdi tanımıyoruz bu düzene dur diyecek biri varsa 30 senedir tanıdığım dürüst onurlu kimsenin oyuncağı olmayacak Mustafa Keskin dir. Şunu da belirtiyim bir daha Ak partiye asla oy vermeyeceğim EYT mağduru olarak buda böyle biline Cumhuru reisin de dediği gibi seçim nasıl kaybedilir göreceksiniz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25°
kapalı