banner851

banner955

KÂĞIT TOPLADIĞI ELEKTİRKLİ MOTOSİKLETİNİ ÇALDILAR

Kâğıt toplayarak engelli eşine ve ailesine bakan Arif Demir’in, kâğıt toplamak için yakın zamanda borçlanarak aldığı elektrikli motosikletini evinin önünden çalarak parçalarını sattılar. Motosikletin iskeletini Yediemin otoparkından teslim alan Arif Demir’in dünyası başına yıkıldı. Bin bir zahmetle aldığı motosikletini o halde gören Arif Demir ve engelli eşi Aynur Demir “borçlanarak almıştık. Varımız yoğumuz oydu, ekmek teknemizdi, yetkililerden mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. Başka gelirimiz yok ne olur sesimizi duyun” diyerek mağduriyetlerini ifade etti.

Gündem 28.09.2022, 17:00 28.09.2022, 17:01
2230

“Vicdansızlığın bu kadarı da olmaz!” dedirten olay Kaynaşlı ’da meydana geldi. Kâğıt toplamaktan evine dönen Arif Demir, üzerini değişip yemek yemek istedi.

Yemeği yedikten sonra ekmek teknesi biricik gözbebeği Elektrikli motosikletini kontrol etmek istedi. Motosikleti bıraktığı yerde göremeyen Arif Demir kısa süreli bir şok yaşadıktan sonra durumu eşi Aynur Demir’e iletti.

Borçlanarak sahip oldukları ve geçimlerini sağladıkları ekmek teknelerinin çalındığını fark eden çiftin dünyası başlarına yıkıldı.

Hemen durumu Polise bildiren çift, birkaç gün sonra Elektrikli motosikletlerinin parçalanarak satıldığını ve iskeletinin Yediemin Otoparkına çekildiği bilgisini aldı.

“SARIKIZIM GİTTİ, HAYATIM BİTTİ”

Kızlarından ayrı yaşayan ve onları çok özlediği için Motosiklete “Sarıkız” ismini verdiğini söyleyen engelli eş Aynur Demir; “o benim Sarıkız’ımdı. Eşim o motosikletle kâğıt toplayıp bana bakıyordu. Evimizde yiyecek bir lokma ekmeğimiz yok. Ben bakıma muhtaç biriyim elim ayağım tutmuyor, bizim başka gelirimiz yok. Borçla almıştık, borçlarını ödüyoruz hala… Ne olur sesimizi duyun biz kimseden hayır istemiyoruz, yetkililerimizden tek istediğimiz mağduriyetimizin giderilmesi. Allah rızası için Sarıkız’ımı getirin. Üzüntüden kahırdan ölmek üzereyim. Allah rızası için sesimizi duyun” diyerek yetkililere seslendi.

“BİZ GARİBAN İNSANLARIZ, O BİZİM EKMEK TEKNEMİZDİ”

Kâğıt toplayarak engelli eşine bakan vefalı eş Arif Demir ise; “biz borçla harçla büyük güçlükle aldık o motoru. Kâğıt toplayıp evime eşime bakıyor bir yandan da borcumu ödüyordum. Geldiler kapımızın önünden çaldılar parçalayıp sattılar. Benim başka gelirim yok, ben kimseden yardım istemiyorum, ekmek teknemi istiyorum. Yetkililerimize seslenmek istiyorum; lütfen sesimi duyun. Ekmek teknemi geri kazanmam için bana yardımcı olun, Allah rızası için yalvarıyorum.”

VALİ ATAY DURUMA EL ATTI

Kaynaşlı ‘da yeterli desteği göremediğini ifade eden Arif Demir Öncü Haber’e müracaat etti. Konuyu değerlendiren Haber Ekibimiz Düzce Valiliği ile irtibata geçti. Valilik ile yapılan görüşme neticesinde Düzce Valisi Cevdet Atay’ın duruma el attığı, Düzce Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne ailenin mağduriyetinin giderilmesi için talimat verdiği bilgisi paylaşıldı.

banner844
Yorumlar (0)