banner851

banner614

KIBRIS ADAYLIKTA ISRARLI

Yaklaşan Ak Parti 6.Olağan İl Kongresi genel beklentinin aksine birden fazla aday arasında geçecek gibi görünüyor. Partiye yakın kaynaklar Hikmet Keskin ile devam edileceği yönünde işaretler verse de Ankara Düzceliler Derneği Başkanı Semih Kıbrıs, sosyal paylaşım sitesi üzerinden yaptığı paylaşımla adaylığında ısrarlı olduğunu açıkladı. Kulislerde genel merkezin tavrı merak ediliyor.

banner619
Gündem 16.12.2017, 18:43 18.12.2017, 12:01
3622

2019 seçimleri öncesinde teşkilatlara tekrar dinamizm kazandırmak isteyen AK Parti’de kongre süreci tüm hızıyla sürüyor. 31 Aralık Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşecek olan 6.Olağan İl Kongresi öncesi aday sayısı merak uyandırıyor.

AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş’ın AK Parti Düzce İl Başkanlığı için mevcut başkan Hikmet Keskin ile yola devam edilmesi yönünde görüş bildirdiği kulislerde konuşulsa da bu görüşün henüz Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylanmadığı biliniyor. Keskin’in isminin onaylanması ve tek adaylı bir seçim olacağı düşünülürken sürpriz bir aday çıktı.

Ankara Düzceliler Derneği Başkanı Semih Kıbrıs, sosyal paylaşım sitesi üzerinden yaptığı paylaşımla adaylığında ısrarcı olduğunu açıkladı.
“AK Parti Kongrelerimizi, mevcut başkanla devam kararı alınsın alınmasın, mevcut İl Başkanı yapar. Kongrenin güzel olması O başkanın ve ekibinin şanındandır. Bu manada kongre tertip heyetine, İl başkanımıza emeği geçeceklere şimdiden şükranlarımı arz ediyorum.” ifadelerini kullanan Kıbrıs, genel merkezin kararı ne olursa olsun aday olduğunu açıkladı.İstişareler sonucunda tek aday üzerinde karar alan ve kongrelerini tek aday tek liste olarak yapan AK Parti’de, Kıbrıs’ın adaylığının yankıları merakla bekleniyor. Genel merkezin Hikmet Keskin ismini onaylamasının kesinleşmesi durumunda en az iki adaylı olacak olan kongrede üçüncü bir ismin çıkıp çıkmayacağı merakla bekleniyor.

Haber: H. GÜRSOY 

Yorumlar (45)
adnan kaçar 4 yıl önce
AK PARTİ'de parti içi demokrasi mutlaka vücud bulmalıdır, Genel merkez adayı diye bir şey olmaz, davaya gönül vermiş insanların yolu kapatılmamalıdır, o meşhur "istişare" lerin tek nedeni tahakkümü sürdürma amacıdır, Semih kıbrıs aday olmalı ve kongrede yarışı girmelidir, Selahattin aydın içinde aynı şey geçerlidir, partiyi tek bir kişinin tekelinen bırakmak insafsızlıkdır, hemde halka rağmen insafsızlıktır.Düzce halkını tek bir kişinin kaderine terk edemezsiniz, Demokrasi işletilmelidir.
yasar 4 yıl önce
bu parti reis hariç kimsenin tapulu partisi değil halkın partisi semih beyi tanımamam aday olması gayet normal niye birileri rahatsız oluyor
Hasan y 4 yıl önce
Baskan kendi koylulerini kyk 30 kisi ise koydu bunun cevabini versi
Fahri keskin 4 yıl önce
Sn.Semih Kıbrıs a EVET
Hasan klç 4 yıl önce
Kıbrıs olursa AKP ye birdaha oy vermem
Esnaf 4 yıl önce
Hikmet seni Reis tekrar il başkanı yapsın ak partiye oy verirsem delikanlı değilim. Kapıma geleceksin ve oy yerine hava alacaksın
düzceli 4 yıl önce
bir kerede düzcespor için birşeyler yapın
Acaba 4 yıl önce
Hikmet keskine başkanım bir görüşebilir miyiz dedi partiye gel görüşelim dedi gidiyorum 3.4.başkan ile gorusturuyorlar başkan yok ankarada diyor lar ne kıbrıs ne keskin ikisinide uzak tutun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın