banner851

banner614

KILIÇDAROĞLU İLK AÇIKLAMAYI YAPTI

banner619

Seçimlerin ardından istifa edip etmeyeceği merak edilen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ilk açıklamayı yaptı. Kılıçdaroğlu, bu seçimlerin kaybedeninin AK Parti olduğunu söyledi.

banner846
Gündem 26.06.2018, 14:53 26.06.2018, 17:51
2076
banner844
24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimleri geride kalırken kaybedilen oylarla dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP)  Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimlerle ilgili yapacağı açıklama ve istifa edip etmeyeceği merak ediliyordu.
Kılıçdaroğlu, yapılan parti meclis toplantısının ardından beklenen açıklamayı yaptı. Kılıçdaroğlu’nun yaptığı açıklamadan satırbaşları şu şekilde:

“Bütün dünyanın bilmesini isterim”
"Oy kullanan tüm vatandaşlara yürekten teşekkür ediyorum. Sadece bize bu ülkede demokrasi olsun diye yola çıkan arkadaşlara ve asıl kendi örgütlerimize teşekkür ediyoruz. Bütün santajlara, tehditlere rağmen yüreklice görevlerini yaptılar. Yaşı ve cinsiyeti ne olursa olsun tüm örgüt üyelerime teşekkür ediyorum. OHAL vardı, baskılar vardı, bıçaklanan arkadaşlarımız vardı, sabahlara kadar bayrak asan arkadaşlarımız vardı… Karşı tarafta devletin bütün imkanları kullanılıyordu. Valisi, güvenlik güçleri, medyanın yüzde 95’i iktidarın kontrolündeydi. Tüm bu baskılara rağmen CHP gönüllüleri önemli bir görev yaptılar.Daha önceki seçimde İçişleri Bakanı görevini bırakırdı, Ulaştırma Bakanı görevini bırakırdı. Onlar kullanıldı. Daha da önemlisi Adalet Bakanı istifa ederdi. Etmediler. Dolayısıyla CHP örgütlerini hangi şartlarda bir zoru gerçekleştirmesini bütün dünyanın bilmesini isterim.

“Puanlarını düşürmeyi başardık”
AKP’ye 7 puan oy kaybettirdiler. OHAL’e rağmen bütün imkanlarına gazetelere baskı ve santajlara rağmen 7 puan indirdiler. Ben bu arkadaşlara değil de kime teşekkür edeceğim.

49 buçuk olan oyları 42 buçuğa düştü. Dünün tek adamı bugünün topal ördeğidir. Her istediğini yapamayacak. Parlamentonun itibarını biz koruyacağız. Milletin verdiği yetkinin ne demek olduğunu biliyoruz. Bu milletin demokrasiye özlemi var. Kavgadan uzak durma özlemi var. Bunu sağlayacak olan halkın bize verdiği yetki olacaktır. Duvarın bir kısmını yıktık. Geri kalanını da yıkacağız. Bu ülkeye gerçek anlamda demokrasi getirmek için uğraşacağız. Bu seçimin tek kaybedeni vardır o da AKP. Kazanan da demokrasidir.

“Kumpası bozduk”
Bu süreci kolay elde etmedik, bu sonucu da kolay elde etmedik. Hangi süreçlerden buraya geldiğimizi de herkesin bilmesi lazım. Daha seçimlere girmeden önce siyasal partinin seçime girmemesi için iktidar her yolu denedi. Ama o kumpası bozduk.

“Eşit şartlarda mücadele olmalı”
Anadolu’yu barıştırdık, çok önemli bir şey yaptık. Asla yan yana gelemez diyenlerin nutuklarını boşa çıkardık. Millet İttifakı’nı kurduk. Toplumun gerginlikten uzak durmasını sağladık Örgütümüz sandıklara sahip çıktı. Bütün renkleri parlamentoya taşıdık. Parlamentoda milletin sesi olacağız. Milletin hukuku sonuna kadar korunacak. Bu süreçte Orta Anadolu'da artık CHP'nin sesi daha gür çıkacak. Uzun zamandır milletvekili çıkaramadığımız 13 ilde milletvekili çıkardık. Seçim sonuçlarında her şey olabilir. Demokraside hile var arkadaşlar, seçim sonuçlarında değil. Eşit şartlarda mücadele olmalı.

“Birilerinin telkiniyle politika oluşturmayız”
 “Demokrasiye inanmayan birisi tebrik edilemez. Tek adam rejimini savunan tebrik edilemez. Demokrasiye inanmayan bir diktatörün nesini tebrik edeceğim” diye yanıt verdi. CHP lideri AKP Sözcüsü Mahir Ünal’in “CHP’de genel başkan değişebilir” şeklindeki yorumuna ise “Mahir Ünal kendi partisinde darbe yapıldığında neredeydi? Bizim bir geleneğimiz var. Biz Kuvayı Milliye geleneğinden geliyoruz. Sayın Ünal dönüp kendi partisine baksın. Biz kendi aramızda oturup konuşuruz. Biz tek adama teslim olmayız. Birilerinin telkiniyle politika oluşturmayız.”

“Koltuk sevdalılarının bu partide işi yoktur”
Kılıçdaroğlu; Muharrem İnce’nin değerlendirmeleri ve parti içerisinden yükselen ‘istifa’ talepleri için ise “Muharrem Bey CHP’den fazla oy almasını öteden beri savunduk.

Neden Muharrem bey rozeti çıkarıh bayrak rozeti taktı. Biz Muharrem Bey’in bütün çalışmalarına katkı verdik ve performansını yerinde ve doğru bulduk. Hiçbir eleştiride buludu. Genç, dinamik.  Oy alamasa büyük sorun çıkacaktı. Daha fazla oy alması lazımdı. Beklentinin altında kaldı. Kendi ifadesi. 9 ay sonra duvarın kalan kısmını yıkacağız. Bir tarafa yazın daha farklı sonuç alacağız. Üç konuda talimat verdim. Çalışacaklar. Koltuk sevdalılarının bu partide işi yoktur.”

 
Yorumlar (12)
akçakocalı 3 yıl önce
insanların gülmeye de ihtiyacı var. bir de böylesi güldürücüler olmasaydı ne yapardık.
gülünç 3 yıl önce
17. oldu hala kazandık diyor. komedyen olsa daha iş yapar
düzceli 3 yıl önce
çok komiksin kılıçtaroğlu sende olmassan biz kime gülecez ::))))
sen kendi dediğine inanıyonmu acaba
Aa 3 yıl önce
Biri afil asmak için devletin itfaiyesini bile kullandı. Adalet mi bu? adalet dadece parti adı mı?
Tarafsız taraf 3 yıl önce
Pek bu beyefendinin görüşlerine katilmam ama Düzce için doğru olsa gerek
Karadeniz61 3 yıl önce
Siz...YENİLDİNİZ.. uzatma
Duzceli 3 yıl önce
bu adam hakikaten hakaret etmek istemiyorum da akp felan olmadı sen oldun eger istifa etmezsen yerel secimlerde daha beter olacaksin akpliler mhplilet reise oy versin diye partilerine destek oldular mhp oy attilar eriyen mhp oldu.
Yuri 3 yıl önce
şaşırmış :)
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22°
açık