banner851

banner614

KILIÇDAROĞLU'NDAN MİLLETVEKİLLERİNE ÇAĞRI

banner619

Düzceli çiftçilerin dört gözle beklediği haber için ana muhalefetten çağrı geldi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, milletvekillerine parlamentoyu süratle toplayarak çiftçilerin borçlarının silinmesine yönelik yasal düzenlemelerin hayata geçirilmesi çağrısında bulundu.

banner846
Gündem 14.05.2020, 17:30 14.05.2020, 18:47
764
banner844

Düzce’de koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren üreticiler, borçlarını ödemekte güçlük çekiyor. Bu noktada umutlandıran açıklama, ana muhalefet cephesinden geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter'daki videolu paylaşımında, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nü kutladı. Parlamentodaki milletvekillerine ve bütün siyasi partilere çağrıda bulunan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Parlamento görevini yaptı, Tarım Kanunu çıkardı. 12. maddesine göre, milli gelirin her yıl en az yüzde 1'i oranında çiftçiye destek verilecekti. Yıl 2006. Şimdi 2020. Hiçbir zaman yüzde 1'i verilmedi ve çiftçi borç batağında. Çağrım çok açık, herkesin anlayacağı dilden çağrımı yapıyorum, gelin süratle parlamentoyu toplayalım, çiftçilerin bütün borçlarını silelim, çiftçi rahat bir nefes alsın."

Yorumlar (9)
Terazi 1 yıl önce
Devleti yönetenler e siz akıl veremezsiniz,o akıl olsaydı iktidar olurdunuz.devlet işini biliyor,gereken yapılıyor,siz işinize bakın chpkk lilar
Hergün Kılıçdaroğlu... 1 yıl önce
Evladına pantolon alamayan baba intihar ediyor.. Hemen EYYY Kılıçdaroğlu...Evine ekmek götüremeyen baba kendini yakıyor, Dolar 7 lira, Hemen EYYY kılıçdaroğlu.
Terazi 1 yıl önce
Maddi ve maneviyatı bir arada götürmeyen kendi düştüğü duruma bahane aramasın kendini sorgulasin neden o hale düştüm diye,haybeye işkembe den sıkmayın.tutarlı olun chpkk nin geçmiş te yaptığı da ortada ,Allah bu ülkeyi onların yönetme ihtimalinden dahi korusun.chpkk = iftira yalan çamur nokta.
Duzceli 1 yıl önce
hep boşa salla..Bu devlet daha ne vercek çifçiye.. buzağı olana bile 350 tl veriyor.hemen hemen her ürüne destekleme veriyor..senin bunlardan haberin yok galiba..Bu milleti beleşe alıştırmayın.yeter.ölmeyiz korkmayın bu kadar
Adalet bunun neresinde 1 yıl önce
30 liralık su 80 lira.. 40 liralık elektrik faturası 120 lira.. 3 liralık sigara 15 lira.. 2 liralık mazot 5 lira.. Hep taktığınız vergiyle... Peki ozaman yandaşın vergisini niye sıfırlıyorsunuz.
Yandaşlar varken köylüye 1 yıl önce
18 yıldır devletin kaymak ihalelerini alan mimit cingöz ve yandaşların milyonlarca vergileri sıfırlanırken. siz hiç köylünün, işçinin, memurun vergisinin düştüğünü gördünüzmü?
81 yaşında 1 yıl önce
Adana'da su borcunu ödeyemeyen 81 yaşındaki kadının gözaltına alındığı ülkede "Muhalefet Rolü" üstleniyorsun Kılıçdaroğlu biraz tutarlı ol.
hakan aktürk 1 yıl önce
devletimizi yıkamayacaksınız,ülkemizi bölemeyeceksiniz, ezanları susturamayacaksınız tüm zamların, işsizliğin ve yoksulluğun tek sorumlusu da 18 yıldır ülkemizi yöneten CE-HA-PE zihniyetidir :))))
hahaha 1 yıl önce
komik şey
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22°
parçalı az bulutlu