banner851

banner861

“KILIÇDAROĞLU SÖZDE ATATÜRKÇÜ”

banner619

Alaattin Çakıcı, kendisini makamında ağırlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan hakkında partisi CHP tarafından inceleme başlatmasına tepki gösterdi. Danışmanı Gazeteci Ferhat Aydoğan aracılığı ile kendi sosyal medya hesabından basın açıklaması yapan Çakıcı, Gürkan’ın yakın arkadaşı olduğunu söyleyerek, “Gürkan, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu gibi sözde Atatürkçü değil özünde Atatürk ilkeleri doğrultusundaki bir Türk milliyetçisidir” ifadelerini kullandı. Çakıcı, Kılıçdaroğlu ve Akşener’i Atatürk’e ihanet etmekle suçladı.

banner846
Gündem 29.10.2020, 11:51
1561
“KILIÇDAROĞLU SÖZDE ATATÜRKÇÜ”
banner844

CHP'li Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın, Alaattin Çakıcı'yı pazartesi günü makamında kabul ederek hediye vermesi, parti yönetiminin tepkisine yol açtı ve olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Alaattin Çakıcı, Gürkan hakkında partisi CHP tarafından inceleme başlatmasına bir açıklama yaparak tepki gösterdi. Çakıcı, Gürkan’ın yakın arkadaşı olduğunu söyleyerek, “Gürkan, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu gibi sözde Atatürkçü değil özünde Atatürk ilkeleri doğrultusundaki bir Türk milliyetçisidir” ifadelerini kullandı. Çakıcı, Kılıçdaroğlu ve Akşener’i Atatürk’e ihanet etmekle suçladı.

ÇAKICI’NIN AÇIKLAMALARI

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile daha evvel telefonda ve Saros Körfezinde yakın arkadaşım olan Mustafa Altınhan'ın tatil köyünde bir araya geldik. Uzun saatler süren konuşmamızda devletimiz ile alakalı ortak noktalarımızda hiçbir çelişki yaşanmadı. Vatan sevgisinin ne anlama geldiğini, atalarının balkanlarda yaşadıkları soykırımına uğrayan Balkan Türklerinin anavatanın Trakya bölgesi ile her zerresi bütünleşmiştir. Trakyalılar devletin bütünlüğüne, dinine, resmi diline, bayrağına, ezanına, ülkemizi esaretten kurtaran kadronun lideri Mustafa Kemal Atatürk’e gönülden bağlıdır ve bu ilkeler her Trakyalının vaz geçilmezidir.

Sayın Recep Gürkan, PKK’ya ve bölücülerin siyasi kanadı olan HDP’ye, 6 okun biri olan millyetçilik kavramını ve devletin Bekası ile ilgili tavrını açıkça ortaya koymuştur. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu gibi sözde Atatürkçü değil özünde Atatürk ilkeleri doğrultusundaki bir Türk milliyetçisidir. Mustafa Kemal Atatürk sadece CHP’lilerin değil Türkiye Cumhuriyeti’nin ve bütün Türk dünyasının Atatürk’üdür ve Türkiye’nin ilk bozkurtudur. Kemal Kılıçdaroğlu gibi düşünenler Atatürkçülük adı altında Chp’nin içini boşaltarak Gazi Mustafa Kemal’e ihanet içindelerdir. Eğer kalbi Atatürkçü olsalar PKK’nın siyasi kanadı HDP ile ortak seçime girmezlerdi, aynı yanlısı milliyetçiyim diyen bir Hanımefendi de yapmıştır.

Eskiden yeşil kuşak Türkiye’nin batı sınırlarından başlayıp Hindistan’ın sınırında biterdi, ama şu anda NATO yeşil kuşağı Yunanistan’ın Girit adasından başlatıp Edirne Dedeağaç’a kadar getirmiştir ve vatanımızı kuşatmışlardır. Devletin birinci derece beka sorunu olan

Doğu Akdeniz ile ilgili dünya, batı ve ABD aynı ağızı konuşup Türk düşmanlığı ve Sevr’i geriye getirmek en büyük arzularıdır. Suriye ve Irakta yaşananlar , Kafkaslarda yeni açılan bir cephe, 41 yıldır İran ile sorun yaşıysan ABD silah ve diğer ambargoları kaldırmıştır, Orta Doğu’da Şii-Sünni çatışması çıkartan ABD şimdi onları bir araya getirerek ülkemizi diz çöktürmek isteyen ABD, İngiltere hariç Avrupa birliği hep bir ağızdan her türlü ambargo ve baskı uygulamak istemektedirler.

Türkiye eski Türkiye değil, bir asır evvel geldikleri gibi giderler, gelmek istiyorlar ama nedense gelemiyorlar çünkü Türkiye eski Türkiye değil. Yukarıda bahsettiğim gibi Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibi, HDP ve Türk düşmanı yabancı devletler ile hareket etmektedirlerdir. Uluslararası ilişkilerde milletlerin dostukları değil milli çıkarları söz konusudur.Rusya Federasyonu Türkiyeye bakış açısının batılılar gibi aynı çizgide olduğunu devleti yönetenler unutmamalılardır. Devlet ciddi bir beka sorunu yaşamaktadır, sağ duyulu devletine gönül vermiş hangi parti mensubu olursa olsun bu süreçte Cumhur ittifakının yanın yer almak, ulusalcılıktır, milliyetçiliktir, milletini sevmektir, bayrağına ve resmi diline sahip çıkmaktır, ezanına sahip çıkmaktır, Fatih’e, Alparslan’a, Yavuz’a, Kanuni’ye, Sultan 2. Abdülhamit’e, Mustafa Kemal Atatürk'e sahip çıkmaktır. Selçuklu, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti birbirinin küllerinden oluşmuş Türk devletinin ta kendisidir.

Recep Gürkan’I ziyaret etmemi gündeme getiren CHP genel başkanı ve aynı zihniyetteki yol arkadaşları devlet düşmanları ile ortaklık yapmasınlar, bunu kamuoyuna açıklıkla ve yürekleri varsa ve tavır koyuyor ise işte o zaman ancak Atatürk’ü ağızlarına alabilirler.

Rabbim devletine bağlı her etnik kökenden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını korusun ve yüceltsin. Alemlerin Rabbi, adalet duygusundan, doğruluktan ve sosyal adaletten şaşırmayacaksa Cumhur İttifakını korusun ve yüceltsin.

Bu vesileyle Tüm İslam aleminin kandilini ve Yüce milletimizin Cumhuriyet bayramını kutluyorum.

Devlet başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, dünya Türklerinin yaşayan son efsanevi lideri Sayın Devlet Bahçeliye ve tüm kamuoyuna Saygılarımı arz ederim.  “

Yorumlar (1)
Hüsmen 7 ay önce
Akp ye borcu var ne de olsa
15°
kapalı