banner851

banner955

Kılınç, “Öğrencilerin eğitimi önemlidir.”

Geçtiğimiz günlerde 10. Bölgedeki Bilgi İlköğretim Okulu'nda yaşanan görevden alınma olayını Vali Bülent Kılınç'ta değerlendirdi.

Gündem 06.03.2009, 15:55
210
Kılınç, “Öğrencilerin eğitimi önemlidir.”

23 Nisan İlköğretim Okulu'nda okuyan bir öğrencinin kaydı Yenikent 10. Bölgede bulunan Bilgi İlköğretim Okulu'na alınmak isteyince olaya okul müdürü Erkan Ak karşı çıkmış ve bu nedenle de görevinden alınmıştı. Yaşanan olaya okul aile birliği üyeleri ve öğrenci velileri tepki göstermişti. Yaşanan görevden alma olayını bugün Düzce Valisi Bülent Kılınç'ta değerlendirdi.

Kılınç, olayın hassasiyetle üzerinde durduklarını söyleyerek konuyla ilgili çalışmaların devam ettiğini ifade etti. Olayın eğitim açısından büyük önem taşıdığını da belirten Kılınç, “Öğrencilerin eğitim yaşamı bizim içinde büyük bir önem taşımaktadır. Öğrenciyi okuldan soğutmamalı aksine eğitimine katkıda bulunmalıyız. Bu olayda eğitim açısından önemli bir durumdur. Biz yetkili arkadaşları bu olayı incelemeleri için görevlendirdik. Öğrenci psikolojisi bizim içinde önemlidir. Konuyla ilgili gereken neyse yapılacaktır.” ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu