banner851

banner614

KİRA ÖDER GİBİ EV SAHİBİ OLACAKLAR!

banner619

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "Asgari ücretli, dar gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapacak bir modelin finasman altyapısını tamamladık. Türkiye'de uygulanmış tarihin en düşük faiz oranı ile kira öder gibi ev sahibi olacaklar." dedi.

banner846
Gündem 07.11.2019, 13:36 07.11.2019, 19:21
3181
banner844
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, katıldığı bir toplantıda, dar gelirli ve asgari ücretli vatandaşlara "konut" müjdesi verdi. Bakan Albayrak, bugüne kadar Türkiye'de uygulanmış tarihin en düşük faiz oranını uygulayacaklarını ve her yıl en az 100 bin vatandaşı ev sahibi yapacaklarını vurguladı.

"Asgari ücretli, dar gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapacak bir modelin finansman altyapısını tamamladık. 20 yıl vadeyle ve bugüne kadar Türkiye'de uygulanmış tarihin en düşük faiz oranı ile kira hatta kiradan daha ucuz bir maliyetle bu gelir grubundaki vatandaşlarımızı ev sahibi yapacak finansal altyapıyı tamamladık." diyen Bakan Albayrak, TOKİ'nin de içinde yer alacağı modelin, evlerin modelleri, şehirleri, uygulama şartları gibi tüm ayrıntılarını, bu ay bitmeden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde özel bir programla vatandaşlara anlatacaklarını duyurdu.

Bakan Albayrak, söz konusu modelin diğer sektörlere önemli katkıları olacağına işaret ederek, şunları kaydetti:

"Sosyal adalet noktasında, sektörler, yan sektörler, iktisadi faaliyetlerin güçlendirilmesi noktasında bu önemli adımı inşallah başlatıyoruz. Bunlar tabii başlangıç, inşallah çok daha güçlü adımlarla çok daha güzel müjdeleri önümüzdeki dönemde anons edeceğiz. Doğrudan sanayicimizi, esnafımızı desteklemek amacıyla kamu bankalarımız başta olmak üzere, farklı diğer bankalarımızın da desteğiyle devreye aldığımız kredileri, hepsini inşallah önümüzdeki süreçte daha da güçlendirerek devam ettireceğiz." (AA)
Yorumlar (6)
sadece insan 2 yıl önce
4 kişilik bir aile günde 3 öğün sadece çay ve simit içip yese 744 lira tutuyor. Geriye kalan rakam 1.276 TL. Asgari ücretli nasıl ev sahibi olacak? Her zaman ki gibi insanların ağzına bir parmak bal çalıyorsunuz başka bir şey değil.
Mehmet YAPICI 2 yıl önce
Faiz,faiz,faiz,en düşük faiz,en düşük faiz,en düşük faiz
Zeki 2 yıl önce
Önce suriyeli kardeşlerimizin bahçe li konutlarını yapın teslim edin biz idare ederiz bize yapmasanız da olur
M.C 2 yıl önce
Dar gelirli aile kalmadı ki....her hanenin geliri uç kat artı bu sene...öyle dedi...o vakit niye dar gelir evleri yapıyor.
vatandaş 2 yıl önce
o zaman dar gelirleri genişletin de insanlar ne alıp almayacağına karar verir .
başka 2 yıl önce
çavuşlar tokide gördük. köyü de mahvettiniz? her akşam olay, her akşam sorun. polisin gelmediği bi akşam yok.
15°
açık