banner614

KIRMIZI ŞİMŞEKLER İSTANBUL'A YÜRÜYOR...

banner619

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig ve 3. Lig'de birinci takımların şampiyon olduğu, 2.,3.,4. ve 5. takımların ise Play-Off oynayacağını açıklamasının ardından 3. Lig 1. Grup'ta 6. sırada bulunan Düzcesporlu taraftarlar açıklanan karara tepki gösterdi. Taraftarlar İstanbul’da bulunan TFF binasına yürümeye başladı.

banner846
Gündem 08.07.2020, 23:12 09.07.2020, 12:41
6095
KIRMIZI ŞİMŞEKLER İSTANBUL'A YÜRÜYOR...
banner844

Korona virüs nedeni ile ertelenen 2. Lig ve 3. Lig müsabakalarının, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) kararı ile oynatılmayacağı açıklandı. Kararın ardından liglerin nasıl tescil edileceği ile ilgili yapılan açıklamada liglerde birinci takımlar bir üst lige yükselirken, 2., 3., 4. ve 5. takımlar ise Play-Off oynayacağı açıklandı.

TFF 3. Lig 1. Grupta 6. sırada olan Düzcesporlu taraftarlar açıklanan karara tepki gösterdi. Düzce’de şehir merkezinde Anıtparkta toplanan taraftarlar, TFF’yi istifaya davet ederken, karara itiraz etmek ve protesto etmek için İstanbul’da bulunan Türkiye Futbol Federasyonu merkezine yürümeye başladı.

Düzcespor taraftar grubu Kırmızı Şimşekler Başkanı Emir Kirazoğlu, Düzcespor’un haklarının yendiğini savunarak, “Kırmızı Şimşekler taraftar grubu olarak Türkiye Futbol Federasyonu’ndan çıkan karar Düzcespor için skandal olmuştur. Çünkü 2. ve 3. Ligler için alınan karara göre Düzcespor Play-Off mücadelesinin dışında kalmıştır. Bu karar Düzcespor’un hakkının gasp edilmesi demektir. Sezon boyunca ligde başarılı sonuçlar alan Düzcespor, masa başında mağlubiyeti uğratılmıştır. Biz taraftarlar grubu Kırmızı Şimşekler olarak bu durumu şiddetle kınıyoruz. Koca çınarımız Düzcespor görmezden gelinmiş, hakkı yenilmiştir. Bu kararı şiddetle kınıyoruz. Bütün Düzcelileri futbol federasyonunu protestoya davet ediyoruz. Taraftar grubumuz ile beraber İstanbul’a yola çıkıyoruz. Biz bu süreçte başta Cumhurbaşkanımız, Sayın Bakanlarımız ve Sayın Milletvekillerimizi hakkımızı aramaya davet ediyoruz” dedi.

Düzcesporlu taraftarlar, yapılan açıklamanın ardından “TFF İstifa”, “TFF Şaşırma, sabrımızı taşırma”, “Emek Hırsız Nihat Özdemir” ve “Adalet istiyoruz” sloganları ile İstanbul’da bulunan Türkiye Futbol Federasyonu’nun merkezine yürüyüşe geçti. Düzcesporlu taraftarlar TFF önüne gidecek ve üzerinde “Adalet istiyoruz” yazan siyah çelengi bırakarak basın açıklaması yapacak.

Yorumlar (20)
Bari bizi kandırmayın 12 ay önce
Ertesi gün sabah 8:30 da valiliğin arkasindaydi aynı grup. Reklamın iyisi kötüsü olmaz
Omer 12 ay önce
Burda boş yorum yapanlar memlekette adamım diye gezcekmisiniz bide?
KİRMİZİ ŞİMŞEKLER 12 ay önce
Resul İnan boş yapma biz memleketimizin peşindeyiz zoruna gidenin ..... arma sevdalısıyız biz işinize bakın
Emir Kiraz 12 ay önce
Resul İnan yorumuna iyi bak bide gözlük al bugünki haberlere bak bakalım cumayerine kadar mı gitmişiz yoksa İstanbul tff kadarmı Yürek varsa sende gelseydin bedavadan yorum yapıp durma
Mor menekşeler 12 ay önce
Boşuna martaval okumayın yuruyecek falan çobandan otobüse bindiler bile hep yalandan şekil. Gidicekler 5 dakika kapıda tutmazlar kafayi çekip geri gelicekler :D
Mertcan 12 ay önce
Oflu özkan adalet sokaktaaa...
Mertcan 12 ay önce
Resul İnan işine bak işine
MOTORCU 12 ay önce
ALLAH AKIL VERSİN HEPSİNE
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17°
parçalı bulutlu