banner851

banner614

KIŞ ÖNCESİ KÖTÜ HABER

banner619

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), 1 Ekim itibarıyla elektriğe yüzde 14,9 zam yapılacağı bildirildi.

banner846
Gündem 01.10.2019, 10:33 01.10.2019, 12:42
1216
banner844
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan (EPDK), yapılan açıklamada, söz konusu fiyat artışında, bir önceki tarife dönemine göre Elektrik Üretim AŞ'nin (EÜAŞ) toptan satış tarifelerindeki değişimin en önemli etken olduğu kaydedildi.
Açıklamada, "1 Ekim 2019 tarihinden itibaren geçerli olan elektrik piyasası tarifelerini belirleyen maliyet bileşenlerinde oluşan artışlar nedeniyle görevli tedarik şirketlerinden elektrik enerjisi satın alan tüketicilerin tükettiği elektrik tarifelerinde vergi ve fonlar dahil yüzde 14,9 artış yapılmıştır. Bu kapsamda, 1 Ekim itibariyle mesken abonelerince 100 kilovatsaat elektrik enerjisi için vergi ve fonlar dahil olmak üzere 71,02 lira ödenecektir." ifadeleri kullanıldı.
HABER:C.ÜSTÜNER
Yorumlar (14)
Yorumcu 2 yıl önce
Hakettigimiz gbi yonetiliyoruz.Akp yi desteklemekle ne kadar zam yaoarsniz yapin oyumuz sizin mesajini alan akp gerwgini yapiyor.Daha beter gunler bizi bekliyor
Yorumcu 2 yıl önce
Hen oatronlar kazaniyor hem iktidardakiler kazaniyor.Halki bu patronlarin insafina terkkettiler biz size karismayalim siz de bizi gorun dediler sanirim.Bir ay icinde hem dogalgaza hemde elektrigie yuzde 15 ten otuzar zam yapildi iki kez.
Serdar gürler 2 yıl önce
Hayırlı olsun vatana millete koyunlar alçak sürünmeye devam bu gidişle ışığı bile göremeyeceksiniz zaten sizin at gözlükleriniz var birşey gördüğünüz yok olan bize oluyor kurunun yanında yaşlarda yanıp duruyor.
hamidiyeli 2 yıl önce
seçimden önce,elektirik ve doğalgaza zam yok diyenler vardı ,ama burası çok önemli
maaş 2 yıl önce
imamlara maaş lazım , cemaati omayan mezradaki camiye atanmış imam , cami lojmanında kalır.cenazelere gider zarf içerisinde para kanul eder okudum diye,nası çıkıcak bunların maaşı
Ali 2 yıl önce
Doğalgaz,elektrik,odun,kömür hepsi ateş pahası,ne yakıcak bu insanlar kış ayında,yazıktır günahtır.
Resul İnan 2 yıl önce
Bugün Elektriğe %14.9 gelen zamla
1 yılda;
Elektriğe : %60
Doğalgaza : %52
Akaryakıta : %30
Gıdaya : %50
Tekel Ürün : %60
Beyaz ete : %40
Süte : %50 zam gelmiş oldu
TÜİK ve Damat enflasyon yüzde 14 açıkladı.
Resul İnan 2 yıl önce
bu yıl içerisinde elektriğe yapılan zam oranı %70 oldu, siz arabada sigara yasağını konuşmaya devam edin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın