banner851

banner614

KISITLAMA SONRASI KORKUTAN MANZARA!

banner619

Hafta sonu uygulanan 56 saatlik kesintisiz sokağa çıkma yasağının ardından Düzce Merkez’de manzara yine aynıydı. Özellikle İstanbul Caddesi, Gaziantep Caddesi ve Spor Sokak’ta insan seli oluştu.

banner846
Gündem 14.12.2020, 17:20
1891
KISITLAMA SONRASI KORKUTAN MANZARA!
banner844

Yeni tip koronavirüs (COVİD-19) salgını ile mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından 81 valiliğine genelge kapsamında yurt genelinde ikinci sokağa çıkma kısıtlaması geçtiğimiz hafta itibariyle uygulandı.

Bu kapsamda 11 Aralık Cuma günü saat 21.00’de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması pazartesi sabah 05.00 itibariyle sona erdi. 56 saatlik kısıtlamanın ardından vatandaşlar yeniden cadde ve sokaklara akın etti.

Kısıtlamanın olduğu saatlerde başıboş köpeklerin kol gezdiği cadde ve sokaklardaki sessizlik sabahın erken saatlerinde yerini insan ve taşıt hareketliliğine bıraktı.

Düzce’nin en işlek cadde ve sokakları doldu, taştı. Özellikle İstanbul Caddesi, Gaziantep Caddesi ve Spor Sokak’ta adım atacak yer kalmadı. Banka şubelerinde ve PTT'de işlem yaptıracak vatandaşlar uzun kuyruklar oluştururken, emniyet güçleri de vatandaşları maske ve sosyal mesafeye uyum konusunda sürekli uyardı.

Öte yandan havaların soğuması ile birlikte kapalı mekanlarda daha fazla vakit geçirildiğine dikkat çeken uzmanlar, bu durumun koronavirüs açısından risk oluşturduğunu vurguluyor. Bu nedenle vatandaşların özellikle dar alanlarda uzun zaman geçirmemesi tavsiye ediliyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (7)
veysi 8 ay önce
kim kime virsüs bulaştırıp ölümüne sebep olursa Allah onu kahretsin.
Mahmut 8 ay önce
Bu yasak 28 gün olmadan bu korona bitmezzzzzzzzz
Soner 8 ay önce
buralarda işi olmadıkça dolaşan insanların psikolojisi normal değil .çoğu bana birşey olmaz pozunda .hastanelerde çalışan insanlara yazık .kış soğuklarına yaklaşıyoruz .Allah sonumuzu hayır eylesin
Kadir 8 ay önce
Normalde bu kadar kalabalık değil millet virüsle inatlaşıyor. Yazık. Halkımız çok bilinçssiz
düzceli 8 ay önce
ne yani millet işlerini halletmesinmi evden oturmayla banka işleri vesaire işler hallediliyormu
Oktay 8 ay önce
Düzceliler bi hafta sonu arkaaına böyle yapıyorsa demekki önümüzdeki hafta düzceye 15 gün yasak gelirse şaşırmayın bu gidişle en az 15 gün giriş çıkışlar kapanacak
Vatandaş 8 ay önce
Yoldan 10 kişiyi durdur 8 i bedavadan boş boş geziyordur