banner851

banner614

KIYMET BİLİNMİYOR!

banner619

Tesis konusunda sıkıntı yaşandığı sık sık dile getirilirken Düzce’de, var olan tesislerin ise kıymeti bilinmiyor. Yeni yatırımların temeli atılırken, eldeki spor tesisleri ise bakımsızlık nedeniyle kullanılamaz halde. Kalıcı konutlarda bulunan futbol ve basketbol sahaları çürümeye yüz tutarken, köpeklerin yuva yaptığı sahalar kaderine terkedilmiş durumda.

banner846
Gündem 26.05.2012, 14:15
228
KIYMET BİLİNMİYOR!
banner844

Düzce’nin spor tesisleri konusunda geri kalmış iller arasında yer aldığı biliniyor. Tesislerin yetersiz olduğu sık sık dile getirilirken, son dönemde ise yeni tesislerin temeli atılarak bu konudaki açığın kapatılması hedeflendi. Ancak, yeni tesisler kazandırılırken, eldeki tesislerin kıymeti bilinmeyince hem milli servet heba oluyor hem de gençler hazır sahalardan yararlanamıyor. Yeni tesisler yapılıyor ancak daha önce yapılan tesisler kaderine terk edilmiş durumda. Kalıcı Konutlar Yeşiltepe Mahallesi 14. Bölgede bulunan futbol sahası da, heba olan tesislere bir örnek.

 Kalıcı Konutlarda yaşayan gençlerin spor yapmasına imkan sağlayan saha perişan durumda. Sahanın yan telleri koparılmış, içindeki halılar yerlerinden sökülmüş . Kale direkleri ise paslanmış ve yerleri değiştirilmiş.

Halı sahanın içinde köpekler yuva yapmış. Vatandaşlar branda ile kapatarak kale arkasında yavru köpeklere yuva yapmış.

 

Yorumlar (0)