banner851

banner955

Kızılay, Artık Çelik Barınma Üniteleri Kuracak

Türk Kızılay’ı her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Kaynaşlı’da bulunan Afet Yönetim Merkezi’ne çadır yerine 250 adet çelik barınma üniteleri geldi.

Gündem 22.10.2009, 15:52
198
Kızılay, Artık Çelik Barınma Üniteleri Kuracak

Her türlü afette ilk akla gelen yardım kuruluşu Türk Kızılay’ı çağın ve teknolojinin gelişmesine orantılı olarak kendini yenilemeye devam ediyor.
Bu gelişmeler doğrultusunda Kızılay bundan sonra deprem ve benzeri afetlerde barınma sorunu ortaya çıktığında çadır yerine 5 kişilik ailenin barınabileceği, 18 m2’lik, çelik barınma ünitelerini dağıtacak.

Kaynaşlı Batı Karadeniz Afet Yönetim Merkezi Müdürü Mustafa Yılmaz, ünitelerden 250 adet geldiğini ve konteynırlarda kurulmaya hazır bekletildiğini dile getirdi. Mevlana evleri olarak adlandırılan bu üniteler, 10 dakikalık zaman içinde kuruluyor. Yılmaz, içinde yatak, baza ve taburelerin de bulunduğunu söyledi.

Yılmaz, ayrıca raf üstleriyle birlikte yaklaşık 4.000m2’lik kullanma alanı olan stoklama depoları, şu anda ellerinde bulunan çadırlar, diğer ihtiyaç malzemeleri ve 12 Kasım tarihinde açılışı yapılacak merkez hakkında bilgiler verdi.

Yorumlar (0)
17
kapalı