banner851

banner955

KIZILAY TEK ÇATI ALTINDA TOPLANIYOR

Akçakoca Yolu üzerinde bulunan Ensar Gıda’ya ait taşınmazın FETÖ soruşturması kapsamında kayyuma devredilmesinin ardından 6.5 milyon karşılığında Kızılay Düzce Şubesi’ne satılıyor. Tüm birimleri ile şehir merkezinden çıkarak buraya taşınacak olan Kızılay, boşaltacağı iki binayı da kiraya veriyor.

Gündem 03.01.2019, 18:19 05.01.2019, 10:44
3926
KIZILAY TEK ÇATI ALTINDA TOPLANIYOR

Düzce Kayyum Ofisi, FETÖ Soruşturması kapsamında kayyuma devredilen Akçakoca Yolu üzeri Beyciler Mahallesi mevkiinde bulunan Ensar Gıda’nın gayrimenkul satışının Kızılay Düzce Şubesi’ne yapıldığını açıklandı.

6.5 milyon TL ödeyecek

İmzalanan ön protokol ile 6.5 milyon karşılığında Kızılay Düzce Şubesi’ne devri yapılacak olan taşınmaz, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Üst Kurulu tarafından onaylandıktan sonra Şubat ayında resmi imzalar atılacak ve Kızılay Düzce Şubesi’ne devredilmiş olacak.

Kızılay şehir merkezinden çıkıyor

Peki, Kızılay bu taşınmazı nasıl değerlendirecek? Kızılay bu taşınmazın market ve düğün salonu kısmını aynı şekilde Kızılay adına kiraya verecek. Boş olan orta katlarını ise kendisi kullanacak. Yani Kızılay, şehir merkezinde bulunan merkez şubesi ve kan merkezini buraya taşıyacak. Böylece Kızılay, tüm birimleri ile aynı çatı altında toplanarak kurumsal bir kimlik kazanmış olacak. Taşınmazın diğer kısımlarının ne şekilde kullanılacağı ise yönetim kurulu üyeleri ile değerlendirilecek.

Merkezdeki yerlerini kiraya verecek

Öte yandan, şehir merkezinde Kızılay’a ait olan ve taşınma işlemi sonrasında boşa çıkacak merkez şube ve kan merkezi binaları da farklı şekillerde değerlendirilecek. Öncelikli amaç ise Kızılay’a kira getirisi elde etmek. Bu doğrultuda Kızılay’ın Camikebir Mahallesi’nde bulunan kan merkezi binasına bir kat daha eklenecek. Kızılay hem bu binayı hem de şehir merkezinde bulunan merkez binasını kiraya verip gelir elde edecek.

Haber: Ö.YILMAZ


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

banner844
Yorumlar (14)
Abdullah 4 yıl önce
Kızılay ı tebrik ediyorum. Bu kadar güçlü bir kuruluş bunca zaman neredeydi eski yöneticilerin kulakları çınlıyor mu acaba. Ye iç yat KıZılay ın etiketini kullan dönemi bitmiş anlaşılan
DÜZCELİ 4 yıl önce
KIZILAY EFTENİ DEKİ OTELİ DE DEVİR ALSIN. BAŞKA TÜRLÜ TRUZİMİ DÜZCEYE GETİREMEYECEZ.
kayyuz zede 4 yıl önce
bakalım görecez kayyum beyler ensar çalışanlarının hakkını verecek mi, gerçi kayyum beylerin giderleri çok fazla olduğu için çalışanın hakkını ödeyecek para kalacakmı acaba ?????
kayyum magduru 4 yıl önce
kayyuma oh oh oh maşAllah gun doğmuş
Gezgin 4 yıl önce
Halil Aydını tebrik ederim .
YORUMSUZ 4 yıl önce
bende neresi kaldı içini boşaltmadığınız diye düşünüyordum.
Duzceli 4 yıl önce
celiloglunun yerlerinide artık satın.. kactane insan mağdur bekliyor.findik parasını alamayan..
Ali 4 yıl önce
Ticaretin olduğu yerde bu tür kurumların ne isi var anlamıyorum. Hastane caddesindeki polis merkezi gibi..ticari alanı baltaliyorlar..üstelik değerli arsayı degerlendirmeyip ziyan ediyorlar..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
açık