banner851

banner614

KIZILAY’IN KURBAN FİYATLARI

banner619

Türk Kızılayı, bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedellerini yurtiçinde 690 lira, yurtdışında da 435 lira olarak belirledi. Türk Kızılayı Düzce Şubesi Başkanı Kemal Demir bu yıl ki sloganın ‘Tüm yıl bayram’ olduğunu ifade etti.

banner846
Gündem 20.08.2015, 15:46
1497
KIZILAY’IN KURBAN FİYATLARI
banner844
Türk Kızılayı Düzce Şubesi Başkanı Kemal Demir, düzenlediği basın toplantısında, 2008'den beri vekaletle kurban kesim kampanyası düzenlediklerini hatırlatarak bu yıl ki sloganın ‘Tüm yıl bayram’ olduğunu ifade etti
Türk Kızılayının, vekalet sonucu elde ettiği kurbanların etlerini kavurma yaptığını ve bir yıl boyunca yaklaşık şubeleri aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalıştığını belirten Demir, "Kurbanda 'Kızılay' modeli şu şekilde işliyor: Vatandaşlarımız Türk Kızılayının hesaplarına kurban bedellerini yatırdıktan sonra vekalet vermiş oluyor. Türk Kızılayı bu vekaleti alarak, kurban edilecek hayvan seçimini Et ve Süt Kurumu işbirliğiyle yapıyor. Sonra Kurban Bayramının birinci günü, sabahından başlamak üzere veteriner, din adamları, Kızılay görevlileri, noterlerin ve Et ve Süt Kurumu yetkililerinin gözetiminde kurban kesimi kurallarına uygun bir şekilde başlıyor" diye konuştu.

KURBAN BEDELİ YURTİÇİ 690 YURTDIŞI 435 TL

Kurban fiyatları hakkında bilgi veren Demir, şunları kaydetti:
"Türk Kızılayına kurban vekaleti veren vatandaşlar yurtiçi kurbanı seçerlerse 690 TL, yurtdışı kurban seçerlerse 435 TL ödüyorlar. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız arzu ederlerse bunları dolar ve avro olarak da Türk Kızılayı hesaplarına yatırabilirler. Yurtiçi kurbanı yurtdışından kestirmek isteyenler, 245 dolar ve 220 avro ödüyorlar. Yurtdışında kurban kestirmek isteyen vatandaşlarımız ise 155 dolar ve 140 avro ödüyorlar."
Demir, Türk Kızılayı şubelerince ve 168 ücretsiz çağrı hattı vasıtasıyla vatandaşlara gerekli bilgilerin verileceğini de sözlerine ekledi.

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (0)
24°
kapalı