banner851

banner614

KOKU, HASTALIĞA DAVETİYE...

banner619

Düzce’de son günlerde katı ve plastik yakımından kaynaklanan kirli hava ile ilgili tepkiler tırmanmasına karşın yetkili kurumlardan biri olan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden ne bir girişim ne de bir açıklama yapılıyor. Artan şikayetlere kulaklarını tıkayan müdürlük başta olmak üzere Mahalli Çevre Kurulu'nun da sessiz kalışı tepkileri artırıyor.

banner846
Gündem 21.08.2015, 14:06
1914
KOKU, HASTALIĞA DAVETİYE...
banner844

Sarayyeri Mahallesi ile Kadıoğlu ve Çerkes Taşköprü Köyleri arasında Melen Çayı kenarında bulunan boş araziden gelen yanık koku ile ilgili belediye harekete geçerek kısmi bir çalışma başlattı. Ancak geçici çözümler yerine, yaz kış insanları içten içe zehirleyen bu koku ile ilgili kalıcı bir çözüm bulunması gerekiyor.

İnsan sağlığı üzerinde ciddi etkileri bulunduğu bildirilmesine karşın, bu atık yakımı ile ilgili bir cezai yaptırım olup olmadığı ile ilgili net bir açıklama yapılmıyor. Düzce Üniversitesi Göğüs hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Peri Arbak, Denizli Mahalli Çevre Kurulunun atık yakımı konusunda aldığı kararı örnek göstermişti. Arbak’ın açıklamaları Düzce’deki Mahalli Çevre Kuruluna çevirdi.

            MAHALLİ ÇEVRE KURULU HAREKETE GEÇMELİ

Düzce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü resmi sitesinde son toplantısı 2014 mart ayında yaptığı görülen Mahalli Çevre Kurulu'nu  ve kararları sorgulamaya açtı.

Kamuoyu, Düzce’deki Mahalli çevre Kurulu ne iş yapar?, hemen hemen her kurumdan bir temsilcinin bulunduğu kurul artan şikayetlere karşın neden toplanmıyor? Bu konuda bir karar varsa göz göre göre hergün yakılan atıklarla ilgili neden cezai yaptırım uygulanmıyor sorularının cevap bulunmasını istiyor.

Yorumlar (8)
çevremühendisi 6 yıl önce
#kamuyaçevremühendisilazım
nefessizim 6 yıl önce
Şu an resmen zehir soluyoruz savcılığa şikayet etmekten başka çare kalmadı bir iki kişinin şikayeti etkili olmaz bu durumdan rahatsız olan herkesin şikayet etmesi lazım burdan ne konuşsak boş
Vatandaş 6 yıl önce
Allah bu kokuyu engellemeyenlerin son nefesini böyle bir kokuyla vermesini nasip etsin.
81DÜZCE 6 yıl önce
Düzce milletvekilleri Düzce''ye iş yapacak Düzce''ye sahip çıkacak müdür ve şube müdürleri ataması yaptırmadığı sürece bu işlere çözüm bulamassınız. Çevre tutanak tuttumu, arazide inceleme yaptımı, belediye başkanları hakkında suç duyurusunda bulundu
Vatandas 6 yıl önce
Sehrin merkezine vr civarina bu kadar rahatlikla zehir salanlarr...ve buna musade edenlerr...onlem alinmali kelimeleri kifayetsizzz..duzceyi sahipsiz birakanlar kimden korkuyoruz.allahkorkalim.dioksini vucudumuza sokanlarr...
Yeterrr
sk 6 yıl önce
yapılan haberler ve bu kadar şikayete karşın yetkililerin duyarsızlığına diyecek bir söz bulamıyorum
Hüseyin 6 yıl önce
evet bazı akşamları yanık plastık kokuları geliyor rahatsız ediyor duman gözükmesin diye akşam yakma işi memursen arkasında oturuyorum polisi aradım 153 zabıtayı arayın dedi akşam 153''e ulaşamadım acil çözülmesi gerekli kışın kömür şimdide plastik
nefessiz 6 yıl önce
Sağlığımız bozuldu, boğazlarımız zehir solumaktan tahriş oldu bir sürü yere başvurduk çözüm yok hala görevini yapmayanlara aldıkları maaşlar haram zıkkım olsun.
22°
parçalı bulutlu