banner851

banner614

KOMİSYONDAKİ KAVGAYA SUÇ DUYURUSU

banner619

CHP, Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunun Ak Partili 4 üyesi hakkında suç duyurusunda bulundu. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, aralarında Osman Çakır’ın da bulunduğu 4 komisyon üyesi hakkında, 'görevini kötüye kullanma ve gerçeğe aykırı belge düzenleme' iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

banner846
Gündem 26.03.2012, 18:17
236
KOMİSYONDAKİ KAVGAYA SUÇ DUYURUSU
banner844

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, TBMM'de,İlköğretim ve Eğitim Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin görüşüldüğü 11 Mart'taki toplantıda yaşananlarla ilgili, aralarında TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Nabi Avcı'nın ve Düzce Milletvekili Osman Çakır’ın da bulunduğu 4 komisyon üyesi hakkında, ''görevi kötüye kullanma ve gerçeğe aykırı belge düzenleme'' iddiasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusu dilekçesinde, komisyon toplantısında, iktidar partisinin 100'ü aşkın milletvekilinin, toplantının resmi açılma saati olan 15.10'dan saatler önce toplantı salonunu doldurduğu, muhalefet milletvekillerinin, salona girmesinin, oturmasının ve söz almasının engellendiği iddia edildi.

Düzeni bozan hareketler olduğu halde komisyon başkanı ve üyelerin, bu eylemleri görmezlikten gelerek, bu durumu tutanaklara yansıtmadığı öne sürülen dilekçede, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Katip Üyesi Osman Çakır ''şüpheli'' olarak yer aldı.

Yorumlar (0)