banner614

KOMŞUDA SEZON SONA ERDİ

banner619

Çevre illerde avcılık yapan Düzceli vatandaşlar bu habere dikkat! Bolu Valiliği av sezonunun 1 Mart 2020 tarihi itibarıyla bittiğini açıkladı.

banner846
Gündem 02.03.2020, 17:20
1885
KOMŞUDA SEZON SONA ERDİ
banner844

Bolu Valiliği'nden yapılan açıklamada av sezonunun bittiği belirtildi.Açıklamada, 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu kapsamında 2019-2020 Av Dönemi Merkez Av Komisyon Kararı ile belirlenen av sezonunun, 17 Ağustos 2019 tarihinde başlayıp, 1 Mart 2020 tarihi itibarıyla sona erdiği ifade edildi.

Ayrıca açıklamada şu ifadelere yer verildi:"Av sezonunun açılacağı ve duyurulacağı tarihe kadar toplumun tüm kesimlerinin av ve yaban hayvanlarını avlamanın, rahatsız etmenin ve yavruları ile yumurtalarını toplamanın yasak olduğu bilinciyle hareket ederek tabii ortamlarda daha hassas olması beklenmektedir. Bakanlıkça ve Merkez Av Komisyonunca getirilen kurallara uyulması, av ve yaban hayatı kaynaklarının koruma-kullanma dengesi içerisinde sürdürülebilirliğinin sağlanması ve gelecek kuşaklara aktarılması açısından büyük önem arz etmekte olup kurallara uymayanlar hakkında yaptırım uygulanacaktır."

Yorumlar (3)
Hasan Kudal 1 yıl önce
Komşuda biten bizde de biter. Vatandaşlarımızın duyarlı olmasını ve güzel doğamıza sahip çıkarak korumasını bekliyoruz. Dünya hepimizin...
Avcı 1 yıl önce
Sadece boluda mı ? Haberci olarak DKMP Genel Müdürlüğünü takip etseydiniz keşke. Tüm Türkiye'de kapandı av sezonu.
ZOR ZOR KURALLARA UYMAZLA 1 yıl önce
İNŞALLAH UYAR BAZI SAYIN AVCILAR. BAKIN BU HAFTA SONU BİR GÖRÜN.
14°
kapalı