banner851

banner614

“Konseyde başarılı çalışmalar yapacağız.”

Ulusal Fındık Konseyi Başkanlığı'na görevi bırakan Sabahattin Arslantürk'ün yerine geçen Düzce Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Karslıoğlu, ilk açıklamasını da yaptı.

banner619
Gündem 10.06.2009, 19:51
204
“Konseyde başarılı çalışmalar yapacağız.”

Fındık konusunda yetkili konsey olan ve bu konuda önemli kararların alındığı Fındık Konseyi'nde Başkanlığı getirilen Nurettin Karslıoğlu, bugün ilk açıklamasını da yaptı. Tarım Bakanı Mehdi Eker ile görüşen Karslıoğlu, görüşmenin ardından detayları anlattı.

“Bizi layık gördüler.”

Seçimlere 9 yönetim listesi halinde girdiklerini belirten Karslıoğlu, “Yapılan değerlendirmeler sonucunda listelerin çoğu Doğu Karadeniz'deydi ama bizi göreve layık gördüler. Bizde bu görevi başarılı bir şekilde yerine getirmek için elimizden geleni yapacağız.” şeklinde konuştu.

“Bakana sorunları ilettik.”

Tarım Bakanı Mehdi Eker'le yaptığı konuşmanın detaylarını da anlatan Başkan Karslıoğlu, “Fındık konusunda şu an üreticide kötü durumda alıcı da kötü durumda. Depoların doluluğu da gündemde. Bu konuları Bakanımızla görüştük ve gerekli bilgileri ilettik. Yaşanan olumsuzluklarla ilgili gerekli önlemler alınacak.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)