banner851

banner614

"KONURALP" PROJESİ RESMEN BAŞLADI

Konuralp'teki zenginliklerin daha iyi tanıtılması amacıyla Düzce İl Özel İdaresi ile Düzce Belediye Başkanlığı ortaklığında hazırlanan ve MARKA tarafından desteklenen "Konuralp Dünya Turizm Destinasyonu Oluyor" Projesi'nin resmi açılışı yapıldı. Açılışa katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzce'de turizmin gelişmesi için önemli çalışmalar yapacaklarını vurgulayarak, "Konuralp Dünya Turizm Destinasyonu Oluyor" Projesi'nin bu çalışmaların başlangıcı olduğunu söyledi.

banner619
Gündem 27.11.2016, 14:02 28.11.2016, 14:33
1605
"KONURALP" PROJESİ RESMEN BAŞLADI

Düzce İl Özel İdaresi ile Düzce Belediye Başkanlığı iş birliğinde hazırlanan ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA)'ndan hibe almaya hak kazanan "Konuralp Dünya Turizm Destinasyonu Oluyor" Projesi'nin açılışı bugün Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün katılmıyla gerçekleştirildi. Düzce’nin tanıtılması ve turizm değerlerinin ön plana çıkarılması amacıyla hazırlanan projenin Konuralp Meydanı'nda yapılan açılış töreni, Düzce Belediyesi Mehteran Takımı'nın gösterisiyle başladı.

Bakan Özlü ve eşi Onur Özlü ile birlikte Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, daire amirleri, AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin ile sivil toplum örgütü temsilcileri ile vatandaşların da hazır bulunduğu tören Ankara'nın Beypazarı ilçesine andıracak bir konsepte düzenlemelerin yapıldığı Konuralp'teki zenginliklerin gezilmesi ile devam etti.

Misafirlere yer sofrasında Osmanlı yemekleri ikram edilecek

Bakan Faruk Özlü ve beraberindeki protokol üyeleri Konuralp Meydanı'nda kurulan otağda bir süre incelemelerde bulunarak, sohbet etti. Burada Bakan Özlü'ye otağın kurulma amacını anlatan Proje Koordinatörü Emine Yüksel, Konuralp'a gelen misafirleri otağdaki yer sofralarında ağırlayarak, Osmanlı yemekleri ikram edileceğini söyledi.

"Düzce'de turizmin gelişmesi için önemli çalışmalar yapacağız"

Burada yapılan ikramların ardından Bakan Özlü, proje açılışı için hazırlanan alanda kurdela kesimi öncesinde bir konuşma yaptı. İlk olarak açılışa katılan davetlileri selamlayan ve "Hoşgeldiniz" diyen Bakan Faruk Özlü, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bugün Düzce için çok özel ve çok güzel bir gün. Biliyorsunuz Düzce'de turizm konusu önemli ve bundan sonraki süreçte de Düzce'de turizmin gelişmesi için önemli çalışmalar yapacağız. Bunların birincisi ve en önemlisi başlangısı bugünkü "Konuralp Dünya Turizm Destinasyonu Oluyor" Projesi"dir. Bu projesi MARKA ile birlikte hayata geçiriyoruz."

Bakan Özlü'nün konuşmasının ardından açılış kurdelası kesilerek, resmen projenin açılışı yapıldı.

banner844
Yorumlar (7)
konuralpli 5 yıl önce
turist nereye gelsın ıstıyosunuz oturacak bı yermı var gıdılecek yolumu var yenı yapılan parke tası dahı cokmus bı konuralp için ne ıstıyosunuz gercekcı olalım konuralpte sadece meyhane var kahve var serseri var basamaklar kıymnetı bılen yok tarıhı kemerın yok onun yok bunun yok kazı yapılır bıtırılemez bına yapacak ızın verılmez bu kasaba lanetli hiç bişey olmaz ...
Çiftepınarlı 5 yıl önce
Bu konuralpte ne oluyor anlamadım gitti her taraf yarım yangalak perişan altyapı bitmemiş kanala dereye lağım akıyor yollar dandik merkez sit alanı yerli halk perişan yerleri arazileri ölü durumda birileride bakana bildirmiyor ne iş anlamadım tamam bir şeyler yapılsın iyi şeyler olsun ama burda hiçte millet hoşnut deyil bazı hizmetlerden
Yazık 5 yıl önce
Aça aça bir çadır.Turist gelmesi için alt yapı olmalı, ulaşım iyi olmalı.Birde turisti ağırlayacak kültür gerek.Hiç biri yok düzce de.Turist gelir mi çok beklersiniz.
deniz 5 yıl önce
Sayin bskanim bu gun duzcenin hava kirlilivine sahit olmusundur bu duzce birak turis gelmez ben duzceli llarak gurbetten geldik zehirlemekten korktugum icin hemen dondum yazik
ali 5 yıl önce
aynısı neris cafede var zaten.konuralp yolunda.hemde kaç yıldır.büyük icat yaptınız sanki...
Fındıkçı 5 yıl önce
Düzcenin geçim kaynağı fındık sayın bakın.Fındığa sahip çıkın
:)) 5 yıl önce
Öyle güldüm ki üst kattaki komşular duydu :))