banner851

banner955

“KONUT FİNANSMANI KONUSUNDA 3 AYRI PAKET HİZMETE SUNDUK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında, müjdeleri art arda sıraladı. Konut finansmanı konusunda 3 ayrı paketi hizmete sunduklarını açıklayan Erdoğan, "Vatandaşlarımızı konut sektöründeki arazi dalgalanmalarından korumak amacıyla konut finansmanı konusunda 3 ayrı paketi milletimizin hizmetine sunuyoruz." dedi. Erdoğan ayrıca, Aile Destek Programı uygulaması ile ilgili, “İnsanımızı sahipsiz bırakmayacağız” diye konuştu.

Gündem 09.05.2022, 21:15
1922
“KONUT FİNANSMANI KONUSUNDA 3 AYRI PAKET HİZMETE SUNDUK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı artışları ve diğer düzenlemelerle dar gelirlilerin alım gücünü biraz daha iyileştirileceğini kaydeden Erdoğan, “Haziran ayı itibarıyla başvuruları başlayacak Aile Destek Programı gibi yeni uygulamalarla insanımızı sahipsiz bırakmayacağız." dedi.

“Cezaları yükseltiyoruz”

Stokçuluk ve fiyatları etkileme suçuyla ilgili cezaların yeniden düzenlendiğini belirten Erdoğan, "Bu tür suçlara verilen cezaları caydırıcılık temelinde yükseltiyoruz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Üretici-tüketici ilişkisini sağlıklı zemine oturtmak için hazırlanan hal, perakende ve elektronik ticaret kanunları ile ilgili çalışmalar bitmek üzeredir." diye konuştu.

"Konut finansmanı konusunda 3 ayrı paketi milletimizin hizmetine sunuyoruz"

"Vatandaşlarımızı konut sektöründeki arızi dalgalanmadan korumak amacıyla konut finansmanı konusunda 3 ayrı paketi milletimizin hizmetine sunuyoruz." diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

"İlk defa konut sahibi olacaklara 2 milyon liraya kadar birinci el satın almalar için 10 yıla kadar vadeli, aylık yüzde 0,99 faizli konut kredisi sağlıyoruz. Mayıs başı itibarıyla yüzde 40'ı tamamlanmış ve asgari yüzde 50'si satılmamış inşaat projelerinin tamamlanabilmesi için 20 milyar liralık kaynak ayırdık. 1 yıl boyunca konut fiyatlarını duyurdukları fiyatta sabit tutma taahhüdü veren firmalar, belli rakama kadar 36 ay vade ile finansmandan yararlanabilecek. Düşük gelir grubundaki vatandaşlarımızı ev sahibi yapmaya yönelik sosyal konut projeleri için TOKİ'ye 30 milyar liralık finans sağlayacağız. Müteahhitlere, şehir içinde küçük parsellere konut yapmaları için metrekaresi belli fiyatın üzerinde satılmama şartıyla uygun maliyetli kredi kullandıracağız."

"Pasaport üretimini ülkemizde gerçekleştirecek altyapıyı kurduk"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni pasaporta ilişkin, "Çip krizi sebebiyle küresel tedarik imkanları zorlaşan pasaport üretimini ülkemizde gerçekleştirecek altyapıyı kurduk." dedi.

"Ülkelerine geri gönderdiğimiz düzensiz göçmen sayısı 2016'dan bugüne kadar 320 bini aştı"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çeşitli yollarla Türkiye sınırlarına giren ve ülkelerine geri gönderilen düzensiz göçmen sayısının 2016'dan bugüne kadar 320 bini aştığını belirtti.

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Gönüllü dönüşler için gereken imkanları sağladıkça ülkemizdeki Suriyeli sayısının makul düzeylere gerileyeceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Suriyelilere veya diğer ülkelerden gelen yabancılara kendi vatandaşlarımızdan farklı hiçbir imkan sağlanmamakta, ekstra hiçbir kaynak tahsis edilmemektedir. Uluslararası yardım kuruluşlarının finansmanıyla Suriye topraklarında 13 yerde, 200 bin konut inşa edilmesini sağlıyoruz. Kurumlarımızın çalışmalar, bu geri dönüş için 1 milyondan çok daha fazla sığınmacının gönüllü olduğunu göstermektedir."

Yorumlar (9)
usta girişimci 8 ay önce
bunların işi gücü yalan?
10 gün önce hazine bakani halk bank vasıtası ilé 5 adet girişimci paketi verilecegini açıkladı, halkbank intr sitesinde detaylar var.fakat şubeye gittiğiniz vakit söylenenlere yazilanlara aldanmayın bu kredileri vermiyoruz diyorlar..
Mükemmel 8 ay önce
Cidden mükemmeL yaw he dedim okuyunca. Alırız inşAllah 2 tane dedim. Tek problem aç karnına alamam. Önce insanın karnı tok olmalı sanki.
nsm 8 ay önce
evet, cok yardimci olacak bize her zamanki gibi. bizr, milyonlarca liralik ev almamizi tavsiye ediyor. aklindan bir türlü cikmiyor beton, vesselam. benim karnim ac, karnim. hala mi görünmüyor bu saraydan?
, 8 ay önce
Duzcenin havası kirli daireleri değerli millet zehir solumak için merkezde trilyon verip ev aliyor
Tatar RAMAZAN 8 ay önce
İsterseniz bedava ev verin...
GİDECEKSİNİZ...
İkinci sınıf olduk 8 ay önce
Kendi halkına gelince 0.99 faizle ev kredisi Suriye gelince bedava 100 bin ev gülünç bir durum
Muhammed 8 ay önce
2 milyonluk dairenin aylı odemsi 22.300 TL imiş kim alabilecek çok merak ediyorum ayrıca suriyeler sonu olacak
Ahmet 8 ay önce
Suriyelileri kastediyor herhalde
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız