banner851

banner955

KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın ortaklaşa başlattığı "Çevre Dostu 1000 Okul Projesi" kapsamında Düzce’deki 8 okulda geri dönüşüm ve sıfır atık için harekete geçildi. Öğrencilere geri dönüşüm ve enerji tasarrufunu aşılayan proje yeni eğitim yılında da devam edecek.

Gündem 08.10.2022, 12:00 08.10.2022, 14:25
1019

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından "Temiz Okul Temiz Enerji" prensibinden hareketle hayata geçirilen "Çevre Dostu 1000 Okul" Projesi Düzce’de tüm eğitim kurumlarına yayılıyor.

Proje kapsamında Düzce’nin her ilçesinden en az bir okul "Çevre Dostu Okul" haline getirildi.

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden konuya ilişkin yapılan bilgilendirmede şunlar kaydedildi: “İlimizde proje kapsama alınan sekiz okulumuza; LED aydınlatma, sensörlü lamba, zaman röleli batarya, termostatik vana, güneş enerji paneli, elektrik, su ve yakıt tüketiminin anlık olarak izlenebileceği paneller kurularak enerji tasarrufu çalışmaları gerçekleştirildi.

Yine "Çevre Dostu 1000 Okul Projesi" kapsamında; öğrencilerimizin çevreye olan duyarlılığını, ilgi ve bilgilerini arttırmak amacıyla su, enerji, geri dönüşüm ve sıfır atık temalarının vurgulandığı etkinlik ve projeler yıl boyunca devam edecek.”

Koordinasyon toplantısı yapıldı

Öte yandan 2022/2023 Eğitim-Öğretim Dönemi’nde hayata geçirilecek çalışma ve projelere yönelik planlama ve koordinasyon toplantısı düzenlendi.

İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç başkanlığında yapılan toplantıya; Temel Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Ahmet Girgin, Proje Koordinatörü Engin Karahan ve proje kapsamına alınan sekiz okulun yöneticileri katılım sağladı.

banner844
Yorumlar (1)
Can can 2 ay önce
Düzce çöp toplama tesisi nerede?
Hasanlar barajının üzerinde!
Dünyada içme suyu barajı üzerinde çöp toplayan bir tane medeni ülke var mı?
Bu ülkeyi Darül harb ilan edip siyasetini ve ticaretini yönetenler Allah’a hesap veremeyecekler, bu dünyada mutlu da olamayacaklar kalpleri sürekli sıkışarak zor nefes alarak yaşayacaklar.