banner851

banner955

KÖPEK TEDİRGİNLİĞİ

Düzce’de bir çocuğun bayramda sokak köpeği tarafından saldırıya uğrayarak yaralanması sokaklarda başıboş hayvanları yeniden gündeme getirdi. Düzce'de sorun haline dönüşen sokak köpekleri için seçim döneminde vaat edilen barınak projesinin ne zaman hayata geçirileceği merak ediliyor…

Gündem 07.07.2016, 14:28 07.07.2016, 14:30
1587
KÖPEK TEDİRGİNLİĞİ

 Düzce’de bayramda bir çocuğun grup halinde gezen sokak köpeklerinin saldırısına maruz kalması, yıllardır şikayet konusu olan başıboş köpek sorununa gözlerine çevirdi. 2 yıl önce benzer bir vakanın yaşandığı Düzce’de Sokak köpekleri birçok vatandaşın ortak sorunu.  Düzce’nin neredeyse her caddesinde, sokağında karşımıza çıkan başıboş köpekler konusunda hala bir çözüm getirilmemesini isyan ettiriyor.

Düzce genelinde uzun süredir çözülemeyen bir problem olan ve adeta kangren haline gelen başıboş köpekler büyük rahatsızlıklar veriyor. Başıboş hayvanların sorun olarak gösterilmesi özellikle hayvan severler tarafından tepki ile karşılansa da hem hayvanların daha iyi koşullarda yaşaması hem de vatandaşların tedirgin olmaması için kalıcı bir çözümün bulunması şart olarak gözüküyor.

Barınak projesi ne oldu?

Düzce'de sayıları giderek artması nedeniyle bir sorun haline dönüşen sokak köpekleri için seçim döneminde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü modern hayvan barınakları projesini kamuoyuyla paylaşmıştı.  Tekrar milletvekili seçilmesi halinde Düzce'de diğer illere örnek olacak bir sokak hayvanları yaşam alanı oluşturmayı hedefleyen Özlü, “Bu büyük projeyi hayvan sever dernekleri ile birlikte planlayıp, birlikte hayata geçireceğiz” ifadesini kullanmıştı.

Haber;S.KAŞKIR

Yorumlar (10)
Düzceli 2 yıl önce
Yıl olmuş 2021 Düzce de köpek sorunu bitmedi hâlâ Metek toki de köpek sürüleri bahçeleri yolları otobüs dudaklarını zaptetti. Çocuklar patka çıkamıyor korkudan bisikletli motorlu geçenleri kovalıyor arabaların önlerine atlıyor trafiği tehlikeye atıyor okul bölgesi burası bıktık. Çocuklarımız güvende değil. Belediye uyuyor .Bu köpekleri besleyen kadın da en az bu köpekler kadar saldırgan. Tepki gösteren herkese bağırıyor büyük küçük demeden saygısız. Alışmış havlamaya kendisi de. Belediye herkes bıktı yeter.
BAKAN KENDİ GBELEDİYE BAŞ 6 yıl önce
Sokak hayvanları sorunu sadece Düzce de değil tüm ilçelerde var. Gölyaka da var hemde haddinden fazla. sağolsun eski kaymakamlardan Mehmet Ali Özkan bey hem merkeze hem köylere barınaklar yaptırdı, üstelik merkeze kısırlaştırma birimi de yapıldı ancak belediye bu kadar masrafa karşı çok duyarsız kalıyor. Yani sayın bakanın söz vermesi gelip te bahsedilen projeyi oraya bakan uygulamayacak, nerede siyasiler yada Düzce Belediye başkanı neden söz verdiniz bakanım şu barınak projesini uygulamaya koyalım demiyorlar, yani yiğidi öldürün hakkını yemeyin, bakan söz verdi yönetimdekiler peşine bırakmasın.
düzceli 6 yıl önce
aziziye pazaryeri için ilk önce burayı sokak köpeklerinden temizlemeleri lazım millet burda sokaga çıkamıyo pazara nasıl çıksın başkan buranın bir örnegi isviçrede varmış istersen heyetinle beraber bi incelemeye gitseniz bakalım orda sistem nasıl işliyor.
kasabalı 6 yıl önce
Konuralpde dışarı çıkamaz olduk köpekler yüzünden.Bu kadar vurdum duymazlık olmaz.
gafil gezme şaşkın. 6 yıl önce
bu ülkede suriyeliye barınak var ıraklıya barınak var bu ülkenin köpeğine bile barınak yok anlayın artık uyanın gaflet uykusundan.
aitor 6 yıl önce
İnsan olduğunuzu anımsamaya çalışın lütfen; onların istediği biraz sevgi, yiyecek ve şimdilerde su. Taş, sopa ve hakaret değil. Sokaklar sokak hayvanlarından daha tehlikeli canlılar ile dolu.
Vatandaş 6 yıl önce
Çok tehlikeli 7-8 köpek sabahları korku salıyor kent parkın oradan geçilmiyor yolumu değiştiriyorum sorumluluk alın biraz
Ayla 6 yıl önce
Siz önce kendi çocuğunuza, hayvanlara ve diğer canlılara nasıl davranması gerektiğini öğretiyor musunuz ? Sokakta aç susuz kalmış bir Can için bir şeyler yaptınız da karşılığında saldırıya mı uğradınız ? İnsanoğluna aşık olarak doğan bir yaratık neden huysuz ve saldırgan hale gelir hiç düşündünüz mü ? Barınakların otel hizmeti verdiğini , Belediyenin sokağınızdan aldığı köpeği bir daha görmeyeceğinizi mi sanıyorsunuz ? yada en kötü senaryo ile Şikayetleriniz sonucunda itlaf edilen canlıların mahşerde hesabını vermeyeceğinizi mi sanıyorsunuz? Bu hayvanlar sizin mahalleye sokağa fazla geliyor da yaratılışına mı itiraz ediyorsunuz? bu sokak bu şehir bu dünya size mi ait ??
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız