banner851

banner614

KORKUNÇ OLAY CEZASIZ KALMADI!

Nusrettin Mahallesi’nde Sokak köpeğine saldıran pitbull cinsi köpek Düzce Valiliği’nin başlattığı soruşturmanın ardından yakalandı. Pitbull köpeği Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından barınağa götürüldü. Köpeğin sahibi Ö.K.'ya 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince 5509 lira para cezası verildi.

banner619
Gündem 25.01.2017, 11:49 25.01.2017, 18:59
13686
KORKUNÇ OLAY CEZASIZ KALMADI!

Nusrettin Mahallesi’nde pitbull cinsi bir köpeğin sokak köpeğine yaşattığı vahşeti gündeme getirdiğimiz haberin ardından Düzce Valiliği olayla ilgili soruşturma başlattı.

Düzce Valiliği harekete geçti
Yaşanan kan dondurucu olayın ardından pitbull sahibinin çevrede tepki gösteren vatandaşların üzerine yürümesi ve sokak köpeğine yaşattığı eziyet Düzce Valiliği’ni harekete geçirdi.

Düzce Valiliği yaşanan vahşete duyarsız kalmayarak, sahibinin ‘Mermi’ adını verdiği pitbull cinsi köpeği ve sahibini bulmak için arama çalışması başlattı.Kısa süre içerisinde gelen ihbarlar üzerine harekete geçen emniyet güçleri köpek ve sahibini Burhaniye Mahallesinde bulunan Gürcü Osman Cami önünde buldu.Köpeğin Düzce Belediyesi Hayvan Barınağına götürülmesi için zabıta ve barınak ekiplerine haber verildi. Uzun süre ekipleri bekleyen polisler, köpeği yakalayacak aracın bir türlü gelmemesi nedeniyle zor anlar yaşadı. Köpeğiyle birlikte bölgeden uzaklaşmak isteyen şahıs arasında anlaşmazlık yaşandı.

 

Yaklaşık bir saat aranın ardından Burhaniye Mahallesine Afyon Sokak’a gelen barınak ekipleri, pitbul cinsi köpeği ilaçla etkisiz hale getirerek barınağa götürmek üzere araca aldı. Köpeği sahibi ise polis tarafından ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.Köpeğin sahibi Ö.K.'ya 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü yetkilileri 5509 lira para cezası verildi.


Düzce Belediyesi saldırıya uğrayan köpeğe sahip çıktı
Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ise pitbull saldırısında yaralanan sokak köpeğinin tedavisi ve bakımı için gerekli tüm çalışmayı başlattı.

banner844
Yorumlar (47)
Eray 4 yıl önce
Bende pitbull terrier alıcam ama ağızlık ve tasmasıs gezdirmem sokak ta birsuru hayvan ve canlı var onlara saldırır sa. Basım belaya girer ondan dolayı. Güvenlik ve tedbir her zaman önemli.
Hayvansever kız 5 yıl önce
Umarim bu herkese ibret olur güzel birşey yapmışlar ve sokak kopek lerinden herkes dertli herkes onlara 1 lokma ekmek verse o hayvanlar kimseye saldırmaz köpekleri toplatmak yerine herkes Yemek verse daha mantikli olur barınaklar iyi degil
alattin 5 yıl önce
yav gardaşım alın şu köpekleri metek tokiden.talebeler geçemiyo okula markete.bunları besleyenler tespit edilsin.madem bu kadar beslemeye meraklı insan varsa evinde barındırsın!kimseyi mağdur etmeye hakkınız yok!
fahrettin 5 yıl önce
kardeşim suç belediyenin..ordan topluyo, başka yere salıyo..daha ne diyim
VATANDAŞ K 5 yıl önce
METEK TOKİDE SÜRÜYLE 10-15 KÖPEK DOLAŞIYOR.ÇOLUK ÇOCUK İŞE GİDENLER MAHFOLDUK..KİM BESLİYO BUNLARI!! ORDA!ALIN ŞU KÖPEKLERİ YOLLARDAN.KAÇ DEFA ŞİKAYET ETTİK KİMSE İLGİLENMİYO
İSİMSİZ 5 yıl önce
1- Köpeğin sahibine verilen ceza komik bir rakam,
2- Sokaklarda başıboş dolaşan köpekler ne olacak,
3- Burada köpekmi suçlu? sahibimi suçlu? yada saldırıya maruz kalan sokak köpeğimi suçlu?...
birde şu konuşma nimetini düzgün kullansak
2. Hasan 5 yıl önce
Bu cins köpeklerin beslenmesi ve bakılması kanunen yasak. Peki niçin bu kanun uygulanmıyor veya yok sayılıyor ?...
Sait Kılıç 5 yıl önce
Bu köpek cinsinin bakılması, beslenmesi KANUNEN YASAK
Gel gör ki; sokaklarımız bu cins köpekle gezenlerle dolu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın