banner851

banner955

KOVİD-19’LU HASTALARDAN NUMUNE ALINDI

Karadeniz Ereğli’de mutasyona uğramış Koronavirüs vakasına rastlanmasının ardından, Akçakoca’da sağlık ekipleri teyakkuza geçti. Kovid-19’lu hastalardan alınan numunelerin, Ankara’ya gönderildiği bildirildi.

Gündem 19.02.2021, 13:43 19.02.2021, 17:52
1777

Akçakoca ilçesinde sağlık birimleri, mutasyona uğramış Koronavirüs teyakkuzuna geçti. Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde mutasyonlu virüs şüphesi ile 12 Kovid - 19 virüsü taşıyan hastadan numune alınmasının ardından, Akçakoca ilçesinde de bazı hastalardan numune alındı. Mutasyonlu Koronavirüs şüphesi ile alınan numuneler, Ankara Sağlık Grup Başkanlığına gönderildi.

Henüz net olarak tanı konulamayan söz konusu tahlillerin kısa süre içerisinde belirlenmesi bekleniyor.  İlçeye bağlı Osmaniye mahallesinde ikamet eden Covid -19 virüsü taşıyan bir hastandan da numune alınması üzerine, mahalle Muhtarı Sefer Tuzcuoğlu Öncü Haber Merkezine açıklamalarda bulundu. Hastanın mutasyona uğramış virüs taşıdığına dair henüz kesin bir bulgunun olmadığını söyleyen Tuzcuoğlu, “Henüz sonuçlar belli değil. Sonucun akşam saatlerinde çıkmasını bekliyoruz. Şüphe üzerine hastadan numune alındı” diye konuştu.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (0)
24
açık