banner851

banner614

KÖY SAKİNLERİ DURUMA TEPKİ GÖSTERDİ

Kaynaşlı İlçesine bağlı Darıyeri Mengencik köyüne inşa edilen viyadük, Köy sakinlerine eziyete düştü. Bitirilmesine rağmen dolgu malzemesi yapılmayan viyadük nedeniyle, Darıyeri Mengencik Köyü ile Hacı Mehmet Mahallesine ulaşımı sağlayan yol yaya ve araç trafiğine kapatıldı.

banner619
Gündem 10.01.2021, 22:44
3489
KÖY SAKİNLERİ DURUMA TEPKİ GÖSTERDİ

Düzce İl Özel İdaresi tarafından, bir süre önce Darıyeri Mengencik Köyü mevkiine atık su viyadüğü inşa edildi. Viyadüğün bitirilmesine rağmen, üst dolgu malzemesinin atılmaması nedeniyle Darıyeri Mengencik Köyü ile Hacı Mehmet Mahallesinin bağlantısı kesildi.

Darıyeri Mengencik Köyü Hacı Mehmet Mahallesine ulaşımı sağlayan yolun çalışmalar nedeniyle yaya ve araç trafiğine kapatılması nedeniyle, vatandaşlar bahçe yollarını kullanmaya başladı.

Köy sakinlerinden Fatih Kırcı isimli bir vatandaş,  “Bu viyadük tamamlandı. Ancak, üst dolgu malzemesi atılmadığı için kullanılamıyor. Viyadüğün giriş ve çıkışları ise tahtalarla kapatıldı. Bu nedenle mahalle sakinleri bahçe yollarını kullanmak zorunda kalıyor. Daha önce köyümüzden birkaç kişi düşerek yaralandı. Dün akşamda kardeşim düşmüş, başından yaralandı. Önümüz kış, biz bu viyadüğün bir an önce bitirilmesini istiyoruz” diyerek duruma tepki gösterdi.

banner844
Yorumlar (4)
Hakkı Hakka Teslim Eden 8 ay önce
Küçücük menfez oldu viyadük :) Eski menfezin (girişi menfez çıkışı büz) taşkın anında suyu geçirmesi imkansızdı. En ufak bir taşkında etrafında yer alan tarlalar ve hemen önünde yer alan köy mezarlığı sular altında kalma riskine sahipti. Devlet vatandaşa hizmet götürüyor ama yine de suçlu oluyor. Yapılsa beton priz süresinde yol bağlanmadı diye devlet suçlanıyor, yapılmasa hizmet gelmedi taşkın oldu diye yine devlet suçlanıyor. Kısacası millete yaranılmıyor.
Turist 9 ay önce
vatandaş hizmet almak için devlete sölemediği kalmaz, h,zmet alırkende az bi ayağına taş değerse söver, nasıl bi anlaşyışa sahibiz. teknik olarak priz süresi vardır kalıbı söker sökmez trafiğe açarsan sonra da yaptıkları iş bu kadar deyip felaket tellallığı yaparsınız. SABIR SABIR SABIR
Vatandaş 9 ay önce
Viyadük değil o viyadük.. kutu menfez geçişi
duzcelı 9 ay önce
adam dogru syluyo dagılın