banner851

banner955

KÖY YOLLARININ STANDARTI YÜKSELİYOR!

Düzce Valisi Zülkif Dağlı 45 milyon lira harcayarak Düzce genelindeki köy yollarına üç yılda 215 kilometre sıcak asfalt yapacaklarını ifade etti. Yolların kalitesini artırmaya yönelik artık 20 santimetre kalınlığında sıcak asfalt yapılacağını belirten Dağlı, köy ve grup yollarını karayolları standartlarına yükselteceklerini söyledi.

Gündem 05.06.2017, 13:32 05.06.2017, 14:51
1949
İl Tahsisat Komisyonu Toplantısı Düzce Valisi Zülkif Dağlı başkanlığında makam toplantı salonunda yapıldı.  Dağlı, Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesine (KÖYDES) ait ödeneğin Düzce geneline dağıtımı konusunda görüşmelerin yapıldığı toplantı öncesi köy yollarının asfaltlanmasıyla ilgili açıklama yaptı.

KÖYDES’le üç yılda 215 kilometre sıcak asfalt yol yapılacağını ifade eden Dağlı, “Bu çalışmaları hangi ilçemizin, hangi köyüne, hangi grup yollarına yapacağımızla ilgili şuanda bir çalışma yürütüyoruz. Çalışmamızı bakanlığa sunacağız. Muhtemelen bakanlıktan bizim gönderdiğimiz taslağa yakın bir şekilde onay gelir. 3 yılda 45 milyon lira gibi bir rakam ve 215 kilometre sıcak asfalt yapacağımız bir çalışma olacak. Dağıtımını yapacağız. İlçelerimizin köy sayısı ve yol ağı ile uzunluğu, nüfus yoğunluğu gibi önceden belirlenen kriterler var. Asfaltı kilometre kilometre dağıtmış olacağız” dedi.

Grup yolları üzerinde ağırlık verdiklerini belirten Dağlı, “Standartları yükselterek neredeyse karayolları standartlarına getiriyoruz. Yollar artık 15 değil 20 santimetre kalınlığında olacak. Sıcak asfalt şeklinde olacak. Daha nitelikli ve kaliteli olacak” diye konuştu.

 
Yorumlar (15)
Köyden biri 5 yıl önce
Muncurlu köyü,merkez mahallesi köy içi yolu asfalt yapılsın.
murat 5 yıl önce
sayın valim ben düzce gökçe köyünde oturmaktayım elmas sok oturmaktayım sokagımızda asfalt yok köyün her yeri asfalt sadece bizim sok asfast degil ilginelirseniz sevinirim teşk muhtarın evin her tarafı asfalt teşk
Dadas 5 yıl önce
Kaynaslida cok yol calismasi var sahte pilakalilar rahat haraket etsin diye
hatıplı ketenciler 5 yıl önce
hatıplı ketenciler köyünü yıllardır kandırıyorsunuz valım. çok yakında beledıye bunyesıne katmak ıstedıgınızde HAYIR cıkınca sandıktan görürsünüz hüsranı. yada d655 yolu kapandıgında gelırsınız derdımızı dınlemeye elbet
Murtaza 5 yıl önce
Bir tane çukuru olmayan Akçakoca yolu yeniden yapılıyor Aydınpınar yolu harabe. Gereksiz yerlere yol yapılacağına gereken yerlere ağırlık verilmeli
kirazlili 5 yıl önce
Kirazlı koyu duzceden degil galiba sayın valim
düzce 5 yıl önce
Sayın valim Duzceyi beykoye bağlayan ana yol içler açısı günlük yüzlerce araç geçiyor ilk öncelik beykoy yoluna verilmeli.
Gumushaneli sahin 5 yıl önce
Ah beycilerin yollari vah beycilerimin yollari...!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın