banner851

banner614

Köylerde Hummalı Çalışma

banner619

Geçtiğimiz yıl yaşanan selde yıkılan Kaynaşı Yeniyurt ile Çatalçam köylerinin bğlantısının sağlandığı köprü 65 Bin TL harcanarak yenileniyor. Yine Kaynaşı Yörükler Köyü'nde de DSİ'nin dere ıslah çalışmaları devam ediyor.

banner846
Gündem 28.11.2010, 14:03
196
Köylerde Hummalı Çalışma
banner844

Getiğimiz yıl Kaynaşlı'da yaşanan selde hasar gören yerlerin onarımı devam ediyor. Yeniyurt ile Çatalçam Köyü arasında bulunan ve selde yıkılan köprü büzlerle tekrar yapılmış ancak ihtiyaca yeterli gelmemişti. Yaklaşık 15 köyün bağlantısının sağlandığı köprü İl Özel İdaresi kaynaklarından 65 TL harcanarak tamamen yenileniyor. Köprü yapımı aralıksız devam ederken, çalışmalar dolgu aşamasına kadar geldi. Yaklaşık 1 ay önce başlayan çalışmaların 15 güne kadar bitmesi hedefleniyor.

Yine Kaynaşlı'nın Yörükler Köyü'nde Devlet Su İşleri tarafından dere ıslah çalışmaları başlatıldı. Derenin, Bin 200 metrelik kısmında yapılacak olan ıslah çalışmalarının maliyeti ise 280 Bin TL. Deredeki ıslah çalışmalarının yanı sıra üzerinde bulunan 4 adet köprü de yenilenecek ve çalışmaların bir aya kadar bitmesi hedefleniyor. Devam eden bu çalışmalar tamamlandığında, Kaynaşlı'nın köyleri selde aldığı izleri kaybetmiş olacak.

Haber; Ş. ÇAKIR

Yorumlar (0)