banner851

banner614

KÖYLERDE KALKINMA HEDEFLENİYOR

banner619

"Köylerde Yerel Kalkınma" bilgilendirme toplantısında konuşan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, “Biz çocuklarımızı terör ve uyuşturucudan kurtarmak zorundayız. İkisi de birbirinden beter durumdadır. Belki terör bize uzak ama uyuşturucu içimizdedir. Şu anda Aydınpınar veya en yakın köylerimizde uyuşturucunun girmediği yer neredeyse yok gibi, bunu herkes biliyor. İlçelerimizde ve mahallelerimizde de var. Bu konuda yapacağımız çalışmalar çok önemlidir. Üzerimizde çok büyük bir vebal var. Bu vebal hepimizin omuzlarındadır.” dedi.

banner846
Gündem 31.10.2017, 19:38 31.10.2017, 20:35
1367
banner844

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen köy muhtarları, azalar ve köylerde çalışan kamu görevlilerine yönelik "Köylerde Yerel Kalkınma" bilgilendirme toplantısına katıldı. Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Köydeki gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutacak, köyün kalkınmasını sağlayacak projelerin üretilmesi amacıyla düzenlenen toplantıda Kütahya İl Özel İdaresi AB Proje Ofisi Uzmanı Nazif Kanatlı sunum yaptı. Kütahya’da yapılan çalışmaları anlatan Kanatlı, kırsal turizmle ilgili bir çalışma olup olmadığını muhtarlara sordu.

Toplantıda İl Müftülüğünün Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüyle beraber hazırladığı “Yuvam için El Ele” projesinin sunumu yapıldı. Sunumun ardından Vali Dağlı, köylerin kalkınmasına yönelik çalışılması gerektiğini ifade ederek uyuşturucu ve teröre vurgu yaptı. Dağlı, " Üzerimizde büyük bir vebal var, kimse bana ne diyemez" dedi.

Dağlı, “Biz çocuklarımızı terör ve uyuşturucudan kurtarmak zorundayız. İkisi de birbirinden beter durumdadır. Belki terör bize uzak ama uyuşturucu içimizdedir. Şu anda Aydınpınar veya en yakın köylerimizde uyuşturucunun girmediği yer neredeyse yok gibi, bunu herkes biliyor. İlçelerimizde ve mahallelerimizde de var. Bu konuda yapacağımız çalışmalar çok önemlidir. Üzerimizde çok büyük bir vebal var. Bu vebal hepimizin omuzlarındadır. Köydeki muhtar bana ne diyemez. Veya öğretmeni elimden bir şey gelmiyor diyemez. İmamın görevi 5 vakit namazı kıldırıp kabuğuna çekilmek değildir. Köyün bütün sorunları ile iç içe olmak zorundayız.” dedi.


Haber:Y.SEVER

Yorumlar (3)
Köylü 4 yıl önce
İyi niyet konuşmalarının köyüme katkısı yok, Ziraat desteklenmediği sürece ;Mazot , gübre fiyatları desteklenip, bilinçli tarım öğretilmedikçe, samanı Çin'den alırız.
köylü 4 yıl önce
köylü milletin efendisi olmaktan çıkmıştır. köyde üretim maliyet çokluğundan durmuştur. her gün mozota gelen zamlar hayvan yemlerinin pahalılığı köylüyü bitirmiştir. köylü bittiyse bunlar da gidicidir herhalde..
Veysel Bagci 4 yıl önce
Bircok spor faaliyeti icerisinde, bizde bisiklete toplu halde duzenli olarak binmeye basladik. Ozellikle gencler bu toplu, duzenli bir faaliyetin etkisiyle ozendiler sayilari artti. Sonra niye bir Birsiklet takim yok dedik. Demez olaydik.