banner851

banner614

KÖYLÜLER DURUMA TEPKİ GÖSTERİYOR

2 yıl önce Akçakoca ilçesine bağlı Esmahanım Köyünde meydana gelen sel felaketinde yıkılan köprünün yerine yenisinin yapılmaması nedeniyle, köylüler dere yatağından geçmek zorunda kalıyor.

banner619
Gündem 10.02.2021, 14:30
1097
KÖYLÜLER DURUMA TEPKİ GÖSTERİYOR

2019 yılında Akçakoca, Cumayeri ve Gölyaka ilçelerini vuran ve Esmahanım köyünde 7 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinin ardından 2 yıl geçmesine rağmen, bazı bölgelerde yaralar bugüne kadar sarılamadı.

Akçakoca ilçesine bağlı Esmahanım Köyünde yıkılan köprü, sel felaketinin üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen, yapılmayı bekliyor. Yıkılan köprünün, yeniden inşa edilmemesi nedeniyle, dere yatağından geçmek zorunda kalan köylüler duruma isyan ederken, seslerini duyurmak için 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber WhatsApp ihbar hattına yaşadıkları mağduriyetin görüntülerini gönderdiler.

Yıkılan köprünün yerine yenisinin yapılmasını bekleyen köylüler, “Yaşadığımız sel felaketinin üzerinden 2 yıl geçti. Ama selde yıkılan köprünün yerine yenisi bugüne kadar yapılamadı. Defalarca bu sorunumuzu dile getirdik, bize her seferinde yapılacağını söylediler. Ama maalesef yapılmadı. Köprünüm olmaması nedeniyle, araçlar ve köylüler dere yatağının üzerinden geçmek zorunda kalıyor” diye konuştu.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (0)