banner851

banner614

KÖYLÜLER STK’LARA SESLENDİ:

banner619

43 gündür Katı Atık Tesisi ile ilgili Hecinler mevkiinde nöbet tutan köylüler, mağduriyetlerine kulak vermeyen sivil toplum kuruluşlarına kırgın… Basın açıklaması ile bu üzüntülerini dile getiren Esençam, Hasanlar ve Esentepe Köylüleri, STK’lara “nöbet tuttuğumuz çöplük rezaletiyle neden hiç ilgilenmezsiniz?” diye sordu ve “lütfen vazifenizi yapın!” diye seslendi.

banner846
Gündem 22.02.2016, 13:04 22.02.2016, 13:24
1024
KÖYLÜLER STK’LARA SESLENDİ:
banner844
banner785

43 gündür Hecinler mevkiine kurdukları derme çatma-çadırda yaşadıkları mağduriyeti anlatmaya çalışan Esençam, Hasanlar ve Esentepe Köylüleri, başta Düzceyi Güzelleştirme ve Kalkındırma Derneği Başkanı Cemal Aksan olmak üzere Sivil Toplum Kuruluşları ve üyelerine destek çağrısı yaptı.  Günlerdir nöbet tutan köylülere bugüne kadar muhalefet partilerden temsilciler ziyaret ederek destek verdi. Hatta yaşanan mağduriyet meclise kadar taşındı.

Basın kuruluşlarına servis edilen mailde yaşadıkları sorunları fotoğraflarla belgeleyen köylüler, STK’lara “Tam 2011 yılından bu yana uğraş verdiğimiz ve son 43 gündür de kapısında gece-gündüz, kar-kış demeden kurduğumuz çadırda nöbet tuttuğumuz çöplük rezaletiyle neden hiç ilgilenmezsiniz?” sorusu yöneltti. Açıklamaya şöyle devam edildi:

 BU SADECE BİZİM SORUNUMUZ DEĞİL!

“Bilmez misiniz ki; bu çöplük sadece bizim sorunumuz değil, tüm Düzcelilerin ve hatta tüm İstanbulluların sorunu… Bilmez misiniz ki; bu çöplüğün suyu Melen’e karışır! Halen mevcut olan sulama kanallarıyla Düzce ovasının tarım sulaması yapılır! Dolayısıyla yediğiniz sebze-meyvelerle pirinçlerle sofralarınıza kadar ulaşır! Hatta ÇED raporuna göre önümüzdeki günlerde size içme suyu olarak sunulur! Bilmez misiniz ki; bugün burada oluşan karasinekler yarın size, evinize misafir olur!Ve bilmez misiniz ki; burada siyaset yok! Burada her hangi bir parti söz konusu değil.  Amacımız her hangi bir siyasi partiyi yıpratmak da değil.”

LÜTFEN VAZİFENİZİ YAPIN!

Haklı davamızda bizi yalnız bırakmayın diyen Esençam, Hasanlar ve Esentepe Köylüleri Sivil Toplum Kuruluşlarına şu soruları yönelterek göreve davet etti:

“Peki ya doğamızın katledilmesine ne dersiniz? Haktan-Hukuktan bile vazgeçsek doğamızın katledilmesine de mi seyirci kalacaksınız? Nedir, sizin sesiz kalmanıza sebep? Nedir sizi bu konuda bu kadar ürkek, bu kadar çekingen kılan?Düzceliler adına size tekrar sesleniyoruz; lütfen koltuklarınızın hakkını verin! Lütfen sorumluluklarınızı yerine getirin! Lütfen vazifenizi yapın!”

Haber;S:KAŞKIR

Yorumlar (5)
CAN . D 5 yıl önce
BUNLARIN AMACI BASKA 2 CI GEZO OLAYLARI CIKSINDIYE DEBELENIYOLAR CHP LILER BOSUNA CIRPINIYONUZ ZIZIN ZATEN TEK BIR DIKILI AGACINIZ YOOK
STK TEMSİLCİSİ 5 yıl önce
Artvin Cerattepe'de Ağaçlar kesilmesin diye eylem yapan köylüler AĞAÇ KESEREK YOL KAPATIYOR.
Düzce Hecinler'de Doğamız katledilmesin katı atık Düzce'den uzaklaştırılsın diyorlar, İSTİMLAK EDİLEN ARSALARIN ÜCRETLERİNİ geri ver deseler kimse veremeyecek.
STK'lar temsil etsin diyorlar, STK'lar ilgilenecek bir şey bulamıyor. Çünkü daha önce yapılanları biliyor. Daha önce köylüleriniz ARSAları açarken, İSTİMLAK'larda yüksek ücretler alırken ses soluk yoktu. Katı atığımızı nereye atalım? Yer gösterin? Göstereceğiniz yerde de köy olmasın ama...
gelsin anadolunun güzel t 5 yıl önce
iyotu olmayan bir toprak,meyve sebzenin tadı tuzu pek yok...çukurovadan,harrandan,antalyadan gelsin mahsülde söyle ağız tadıyla yiyek.lağım çöp derdide yok :))
nsm 5 yıl önce
ak sivil toplum kuruluslarindaki arkadaslar bugünlerde kefen giyip suriye'ye gideceklermis de onun icin size maalesef destek oikamiyorlarmis. cepheye gittiklerini de görmedik. nerde acaba bunlar?
Lafım anlayana... 5 yıl önce
Merak mı ettin NSM? 13 yıldır ezici şekilde sandığa gömdükleri ve Hülllooogggg çektirdikleri muhalefetin defin işlemlerini yapıyor.
kapalı