banner851

banner614

KUDÜS İÇİN YÜRÜDÜLER

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması kararına Düzce’den tepki sesleri yükselmeye devam ediyor. Bu kez Genç İmam Hatipliler Mezunlar Derneği tarafından Cuma Namazı sonrası düzenlenen yürüyüşle ABD yönetimi ve İsrail kınandı.

banner619
Gündem 15.12.2017, 14:52 16.12.2017, 18:54
1457

Düzce Genç İmam Hatipliler Derneği tarafından düzenlenen yürüyüş için Cuma Namazı’nın ardından belediye meydanında toplanan yüzlerce vatandaş, Cedidiye Camisi önünden Anıtpark Meydanı’na kadar yürüdü.Kudüs için bir araya gelen topluluk, ABD Başkanı Donald Trump’ın Müslümanlar’ın kutsal mabedi olan Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması kararına tepki olarak ellerinde “Kudüs İslamındır” yazılı pankartlarla yol buyunca yürüdü.“Evimiz neyse Kudüs odur”
Yürüyüşün ardından Anıtpark Meydanı’nda basın açıklamasında bulunan Genç İmam Hatipliler Mezunlar Derneği Başkanı Onur Çetin, Kudüs’ün İslam alemi için ne kadar önemli olduğuna işaret etti. Çetin, şöyle konuştu:

“Bugün burada gözümüzün nuru, göz bebeğimiz, kalbimizin kanayan yarası ilk kıblemiz efendimizin miraca yükseldiği kutsal mabedimiz Kudüs için toplanmış bulunmaktayız. Kudüs bizim için şahsımızdan önce gelir kardeşlerim. Bizler için Düzce neyse Kudüs odur. Evimiz neyse Kudüs odur. Türkiye neyse Kudüs odur. Namusumuz neyse Kudüs odur.”  


“Bu kararları tanımıyoruz”
“Kudüs bir evrensel meseledir.” diyen Başkan Çetin bu meselenin sadece Türkiye’nin meselesi olmadığını söyleyerek ABD’yi kınadı.

Dernek Başkanı Onu Çetin, “İşgalci İsrail ve onun kamuflajı olan ABD’yi kınıyoruz. Bu kararları tanımıyoruz. Bizler gençler olarak yürekten haykırdık yürekten inandık. Rabbimiz bizi gördü ve duydu. Şüphesiz Allah onun yolunda olanlara zeval vermez. Rabbimiz niyetimizi biliyor. O bizlerin dualarını kabul eder.”

“İşgalci, emperyal ve sinonist devletlere Kudüs’ü vermeyeceğiz”
Kudüs, Müslümanların kontrolü altına geçene kadar sonuna kadar mücadele edeceklerini ifade eden Çetin, son olarak şunları kaydetti:“Kıymetli arkadaşlar, bu iş burada bitmedi. Kudüs İslam’ın olacak. Kudüs Müslümanların kontrolüne geçene kadar kanımızın son damlasına kadar canımızla, bileğimizle, kalemimizle, kalbimizle her şeyimizle cihat edeceğiz. Gerekirse savaşacağız fakat işgalci, emperyal ve sinonist devletlere, Kudüs’ü vermeyeceğiz. İnşallah inanıyoruz ki yaptığımız bu davranış elbet karşılık bulacak ve rabbimiz karşılığını verecek. Kudüs için davamız için burada olan değerli Müslüman kardeşlerim ve burada olamayan fakat gönlü bizle olan Müslüman kardeşlerimize müteşekkirim.”  

Haber: H. GÜRSOY 

Yorumlar (23)
2. Hasan 4 yıl önce
Kahrolsun demekle her şey halloluyormu ? Mavi Marmara 2- gemisi hazır ,gidip İsrail' in haddini bildiriverin olsun bitsin...
nsm 4 yıl önce
istanbul'daki toplantida kudüs'ü filistin baskenti ilan ettiler. bunun sonucu oraya hemen büyükelci atamaktir. yaptilar mi? tabii ki hayir. niye? 1-cünkü boyunlarinda hala israil madalyasi var; 2-israil ile en iyi isleri yapiyorlar.
nsm 4 yıl önce
israil endüstri bakani acikladi: tc ile ekonomik anlamda en iyi dönemi yasiyoruz. ticaret hacmi 4 milyar dolari gecti. siz yürüyün hala yollarda. neye hizmet ettiginizi anlamaktan aciz misiniz hala?
nsm 4 yıl önce
siz katledilen müslümanlari görmezken sizi böyle sokaga döken birileri katil israil ile en güzel islerini yapiyor yillardir, biliyor musunuz?. durmak yok, uyumaya devam.
Selam 4 yıl önce
Sorsanız Kudüs nerede haritada yerini bulamazlar,Allah topluma bilinçli akıllı sorgulayan araştıran çalışkan ve eğitimli müslümanlar nasip etsin.Yoksa bağırıp çağırmayla,yürümeyle,boş dualarla,gazla cazla hiçbir şey değişmez.
Ermiş kişi 4 yıl önce
Arkadaşlar Siz böyle düşünürseniz zaten tepki yok diye her şeyi yaparlar Siz tepkinizi gösterin en azından içiniz rahat olsun. Nasıl mantık o öyle bağırmayla kudüs mü alınır vs çok cahil veya üşengeç insanlar var
Düzceli 4 yıl önce
Cehalet kardeşim yıllardır katil israil diye slagon atılıyo peki ne oldu hiç müslümanların öncelikle birbirini mezhepçilik yapmadan tutması lazım
Düzceli 4 yıl önce
Boş yere yürüyorsunuz siz yürümeye devam edin Israil tanklarla silahlarla filistine girdi yakında kudüsü de alacak müslümanlar birbirini allahuekber diyerek vurdukça daha çok yürüyüyeceksiniz
Cıa 4 yıl önce
Sanki yurumeylen kudus kurtulacakmı icaraat lazım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın