banner851

banner614

KULE VE HEYKEL KALDIRILIYOR

banner619

Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in 'Düzce'nin sembolleri olacak' dediği, yüz binlerce lira harcanarak kavşaklara yerleştirilen Saat Kulesi ve Rabia Heykeli yeni yönetimin kararıyla kaldırılıyor. Bu duruma tepki gösteren eski Başkan Keleş, konuk olduğu Kitabın Ortasından programında çarpıcı söylemlerde bulundu.

banner846
Gündem 10.10.2019, 12:30 11.10.2019, 12:28
9511
banner844
2017 yılında o dönem başkanlık koltuğunda oturan Mehmet Keleş'in talimatıyla Rıhtım Caddesi Kavşağı'na Saat Kulesi, Kuyumcuzade Bulvarı üzerindeki kavşağa ise AK Parti'nin tüzüğüne de giren "Rabia" işareti heykeli konulmuştu. O dönem hem yüz binlerce lira harcanması hem de Rabia'nın siyasi bir simge olduğu eleştirilerinin gölgesinde kavşaklara yerleştirilen Saat Kulesi ve Rabia Heykeli'nin 2 yıl sonra bulundukları yerden kaldırılması için çalışma başlatıldı.Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün talimatıyla bu sabah harekete geçen belediye ekipleri ilk olarak Rıhtım Caddesi Kavşağı'ndaki Saat Kulesi'nin başka bir yere taşınması için çalışmalara başladı.

10 metre yüksekliğindeki gri ve siyah granit taşlardan oluşan, pirinç çerçeve kaplı Saat Kulesi'nin Asar Deresi kenarındaki Film Platosu'na, Rabia Heykeli'nin ise Küçüksu Parkı içerisinde bulunan nikah salonu önüne taşınacağı öğrenildi.Başkanlık yaptığı dönemde kule ve heykel için "Düzce'nin sembolleri olacak" diyen Mehmet Keleş, dün akşam konuk olduğu Öncü TV ekranlarında yayınlanan Kitabın Ortasından programında bu yapıların kaldırılacağının hatırlatılması üzerine, mevcut yönetime, "Niye kaldırıyorsunuz kardeşim, parasını sen mi ödedin?" diyerek tepki gösterdi.
HABER:C.ÜSTÜNER 
Yorumlar (70)
Düzce 81 2 yıl önce
350bin olan nufusun 50bin sevmiyordiye rabiya ableminin sökülmesi gerekmiyor o ablemi sökerken millete sordunuzmu
...... 2 yıl önce
keşke sorsalardı görürdün sonucunu
fidan bulut 2 yıl önce
faruk beye cok tesekur ediyorum sacma sapan gereksiz islere el attigi icin.
Feti81 2 yıl önce
Hep boş işler. Şu memlekete hayırlı bir işiniz olsun be. Yarınlarda hayırla analım. Boşa harcanan bu paralar ile kalıcı merkez arası metro hattı yapılır, herkeste dua ederdi. Bu şehrin sorunları öncelik sırasına konmalı.
Selamun aleyküm 2 yıl önce
Sen mi ödedin. Kim bilir ne kadar götürdünüz.
İnsan 2 yıl önce
1 kuruş param varsa burada haram olsun
Duzceli 2 yıl önce
O saat kullerine rabia heykellerine tramway a harcanan paralarla duzce ici komle yamasiz asfalt yapilir kaldirimsiz yada yikik dokuk kaldirimlari olan bir harebe sehir görünümünde olmazdi.
Sayin Keles boşuna konuşma halk a yarayan ne yaptin
R4BİA 2 yıl önce
rabia heykelini mısırın ve siyonistlerin sembolünü bizim rabiamız diye lanse eden saraya gönderin bahçesine dana çok yakışır...
Vatandaş 2 yıl önce
Rabia heykelinin Türkiye sınırları içerisinde hiç bir anlamı yok Arap sembolü bence tamamen kaldırılsın. Burası Türkiye Cumhuriyeti.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın