banner851

banner614

Kültür Ve Sanat Evi Olarak Açıldı

banner619

Bekir Özkök Konağı olarak bilinen tarihi konak, Akçakoca Belediye Başkanlığı tarafından aslına uygun olarak restore edilerek, kültür ve sanat merkezi olarak hizmet vermek üzere açıldı.

banner846
Gündem 15.01.2011, 16:57
239
Kültür Ve Sanat Evi Olarak Açıldı
banner844

Akçakoca'da Bekir Özkök Konağı olarak bilinen tarihi konak, Akçakoca Belediye Başkanlığı tarafından kültür ve sanat merkezi olarak açıldı. Aslına uygun bir şekilde restore edilen bu konak, artık kültür ve sanat merkezi olarak hizmet verecek.

24712

Belediye Başkanı Fikret Albayrak, kültür merkezinin açılış töreninde yaptığı konşmada, merkezin işletme ve yönetimini Akçakoca Kent Konseyi'ne bıraktıklarını belirterek, "Bu yapının Akçakoca'nın sosyal ve kültürel hayatına çok ciddi faydaları olacaktır. Aynı şekilde turizmimize de ciddi etkileri olacaktır. Akçakoca'ya yeni bir kültür merkezi kazandırmaktan son derece mutluyuz, emeği ve katkısı geçen herkese çok teşekkür ederim' dedi. Ahşap boyama, deniz kabukları çalışması, yöresel el sanatları, ebru, resim ve şiir çalışmalarının sergilendiği Özkök Kültür Merkezi'nde birbirinden leziz yiyeceklerin ikramına eşlik eden canlı müzik resitali ile kültür ve sanat evinin açılışı oldukça keyifli bir atmosferde geçti. Açılış törenine Çilimli Kaymakamı Volkan Barış Göçmez ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. Kültür merkezinde sergilenen sanat eserleri yaklaşık 20 sanatçı tarafından hazırlandı.

24713

Haber; Ş. ÇAKIR

Yorumlar (0)