banner851

banner614

“KURALLARA UYMAMAYA DİRENENLERE CEZA KESİN!”

banner619

Düzce Valisi Cevdet Atay’ın karantinayı delenlerin yurda yerleştireceği yönündeki açıklama gibi Bolu Valisi Ahmet Ümit de video konferansla seslendiği kaymakamlara, “Kurallara uymamakta direnenlere ve toplum sağlığını riske atanlara ceza yazmaktan çekinmeyin.” talimatı verdi.

banner846
Gündem 10.09.2020, 11:15
1426
“KURALLARA UYMAMAYA DİRENENLERE CEZA KESİN!”
banner844

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında, Video Konferans Sistemi (VKS) üzerinden kaymakamlar ile toplantı gerçekleştiren Vali Ümit, kaymakamlardan salgınla mücadele kapsamında alınan tedbirlerin il merkezinde olduğu gibi ilçelerde de eş zamanlı olarak titizlikle uygulanmasını, denetlenmesini ve bu süreci en etkin şekilde yönetmelerini istedi. 

Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirlerin uygulanması ve denetlenmesi noktasında temel hedefin rehberlik ve farkındalık oluşturmak olduğunu ifade eden Vali Ümit, "Devletimizin bize en çok ihtiyaç duyduğu zaman dilimlerinden birisini yaşıyoruz. Valiler, kaymakamlar, emniyet müdürleri, jandarma komutanları başta olmak üzere işin lokomotifliğini yapmak durumundayız. Bu seferberlik haline herkesi dahil etmeliyiz." diye konuştu.

Maske, sosyal mesafe ve hijyen konusuna da değinen Vali Ümit, şu ifadelere yer verdi:

"Bütün tedbirlerin tüm iş kollarında ve hayatın devam ettiği her alanda en üst seviyede uygulanmasını ve denetlenmesini sağlamaktır. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada yapacağımız etkin denetimlerle alınan tedbirlerin ve kuralların uygulanıp, uygulanmadığını takip etmek için hep birlikte sahada olmaya devam edeceğiz. Denetimlerimizde en önemli davranış şekillerimizin başında sabır ve sükunet gelmelidir. Temel hedefimiz rehberlik etmek ve farkındalık oluşturmaktır. Bizim esas amacımız insanların kurallara uymasını ve müteakiben de salgın oranının düşmesini sağlamaktır. Amacımız hiçbir zaman ceza yazmak olmadı ve bundan sonra da olmayacaktır. Kurallara uymamakta direnenlere ve toplum sağlığını riske atanlara ceza yazmaktan çekinmeyin. Virüsü yeninceye kadar tüm ciddiyetimizle mücadelemize devam etmeliyiz."

Yorumlar (2)
VATANDAŞ 12 ay önce
araç muayne istasyonda kepazelik devam edıyor vırusun babası mevcut eee buyrun burdan yakın
Sıradan vatandaş 12 ay önce
Sizden Allah için rica ediyorum duzce tıp fakültesinin öğrencilerinin sağlığı için biraz dikkat etsinler sürekli uyarılarda bulunsunlar çocuklarımızın sağlığından hastahane sorumlu