banner851

banner614

KURUL BİR TÜRLÜ KARAR VEREMEDİ

Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü tarafından Konuralp Beldesi Terzialiler Mahallesinde yapılması planlanan alışveriş merkezi ve konut yatırımları için beklenen karar hala çıkmadı. Geçtiğimiz Temmuz ayından bu yana, İnşaat alanında kazı çalışmaları sırasında çıkan duvarın tarihi eser olup olmadığı araştırılıyor.

banner619
Gündem 04.12.2012, 15:36
206
KURUL BİR TÜRLÜ KARAR VEREMEDİ

Kızılay’ın Konuralp’te yapacağı yatırımın inşaat alanında başlayan kazı çalışmalarının üzerinden 5 ay geçmesine rağmen hala bir çivi çakılamadı. Geçtiğimiz Temmuz ayında yapılan kazılar sırasında kazı alanında çıkan duvarın tarihi eser olma ihtimaline karşılık anıtlar kurulu araştırma yapmaya başladı. Ancak Anıtlar kurulu 5 ay geçmesine rağmen hala sonucu açıklamayınca yatırım havada kaldı.

Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü tarafından Konuralp Beldesi Terzialiler Mahallesinde yapılması planlanan alışveriş merkezi ve konut yatırımları için uzun süredir Anıtlar Kurulunun kararı bekleniyor. Daha önce yapılan açıklamalarda yatırımın devam edeceği, sit alanı ile ilgili problemler aşıldığında çalışmaların başlayacağı bildirilmişti. Ancak, konu ile ilgili olarak geçtiğimiz aylarda bir açıklama yapan Kızılay Genel Sekreteri Muzaffer Komit, basında hakkında çıkan haberler nedeniyle şevkinin kırıldığını söylemiş, Konuralp’e yapılacak yatırımla da bu nedenle ilgilenmediğini ifade etmişti. Geçtiğimiz yıl karar alınan bu yıl Temmuz ayında da kazı çalışmaları başlayan alışveriş merkezi ve konut projesi Konuralpliler’i sevindirmişti ancak, şimdi vatandaşlar ilgisizlik nedeniyle yatırımın beklemede kaldığını ifade ediyor.

HABER:H.İŞCAN

Yorumlar (0)